petrh

JEDNATEL ????

JEDNATEL. Vsude ctu co to obnasi a jake tam jsou rizika atd. Takze vzit takovouhle funkci za mene nez 100tis mesicne je nesmysl.. Dejme tomu ze prumerna firma priblizne s 300 zamestnanci nabydne nekomu delat fc jednatele a nijak to nevysvetluje pouze nabydne 5tis mesicne a at to neresi, jen at to podepise.. Muze v tom byt sebemensi moznost, ze to nebyl predem promysleny podvod? Podepsala a vic to neresila . Nasel jsem to na internetu a ptal jsem se ji a ona ze to bylo pred 5ti lety. zeto bylo jedine co uelala. jen podepsala jelikoz generralni reditel je jeji otec vlastnici 90 procent firmy. Rekl ji at podepise a podepsala. Co ma ted delat aby tam uz jednatelkou nebyla ?

Odpovědi
anonym

Domluvit se s otcem. V tomto případě nelze pominout to, že on je většinovým majitelem firmy. Aby ONA dotyčná přestala být jednatelkou, musí toto své rozhodnutí sdělit vedení firmy. Na základě této skutečnosti bude vybrán nový jednatel a bude provedena změna v obchodním rejstříku.
Je zřejmé, že jako jednatelka je dotyčná nastrčená figurka, ale nedomnívám se, že vlastní otec by připustil, aby na jeho podnikatelské aktivity dopustila dcera.
Doplňuji:
Chybka – mělo tam být doplatila.

Proč si myslíte, že jednatelé mají tak vysoký plat? A proč kladete stejnou otázku dvakrát? To jste si nepřečetl pravidla?