Kepler

Je známa nějaká řeka, která se rozdvojí?

A to tak, že se už nikdy nespojí. Delty nepočítám.

Nejlepší odpověď
Dochy

Hledej pojem „bifurkace“
Pár výsledků jsem dostal, jen si nejsem jist, nakolik jsou přirozené a pokud přirozeně vznikly, zda se bez zásahu člověka dokáží trvale v tomto stavu udržet.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bifurkace_(ge­ografie)

Podle mně je to z dlouhodobého pohledu nestabilní. Časem jedno koryto vezme všechnu vodu a druhé se zanese…

Další odpovědi
orwell

Tak takovou neznám, ale něco podobného jsem párkrát viděl při močení :)

Kepler

orwel: 🙂 Já jsem ten jev taky pozoroval. Ale řeka? Máš ta ale proud, šťastný člověče!

anonym

Dost řečí!

anonym

Děkuji za Vás.