Lgee

Je znak komunismu projevem nenávisti?

Jelikož mi kvůli tomu byl zablokován účet na Facebooku.

Nejlepší odpověď
led

Ak máte na mysli znak spojenia robotníkov a roľníkov tj.kladivo a kosák, to nie je prejavom nenávisti. Ale prejavom nenávisti je vydávanie tohto znaku za zločin voči civilizácii. Civilizácii koho? Ľudí ktorí pracujú, alebo ľudí, ktorí žijú z práce iných?
Pre Facebook a jeho akcionárov, ako nástroja k získaniu monopolu moci nad človekom a jeho výrobným nástrojom a k držbe výrobných prostriedkov, je nenávisť k tomuto znaku zjednotenia pracujúcich a strach z opakovanému výstrelu z Auróry, naozaj opodstatnený.

Znak zjednotenia, kosák a kladivo, nie je príčinou, tento znak je symbolom, označením myšlienky…
Nemožno označovať znak za zločinný, ale možno označovať znak ako symbol zločinnosti.
Podobne aj svastika, znak známy a používaný tisícročia pred Hitlerom na celom svete od Japonska cez europu až po západné pobrežie Ameriky, nebol znakom zločinnej náuky, ním sa stal až ako symbol fašizmu, vďaka myšlienke nemeckého nacizmu, rasovo nacionalistic­kejšieho „mladšieho brata“ talianského fašizmu

Další odpovědi
anonym

Jak kdy. Přímo asi ne, ale možná si prostě symbolicky podporoval režim který v ČR byl příčinou mnoha poznamenaných až zničených osudů v podstatě nevinných lidí stíhaných z politických a ideologických důvodů, kteří si v něm dovolili vyjádřit jakýmkoliv způsobem svůj nesouhlas. A to úplně v pořádku zřejmě není.

Michala11

Ne pro komunistu…