oslíček

Je žena samoživitelka i když na dítě pobírá alimenty?

Nejlepší odpověď
anonym

Samoživitelka je tehdy, kdy sama vychovává dítě (či děti), které má svěřené do výhradní péče.
Výživné na tom nic nemění, jen má výhodnější daňové a ostatní sociální podmínky.

Další odpovědi
anonym

Žena-matka, která nežije ve společné domácnosti s partnerem (otcem dítěte-dětí) a a o dítě-děti trvale pečuje je považována za samoživitelku.Otec pouze přispívá na dítě soudem stanovenou finanční částkou.

anonym

Samoživitelem nebo samoživitelkou se rozumí „osamělý“ (svobodný nebo rozvedený) rodič. Alimenty na toto označení vliv nemají.

Viz odkaz z netu:
Matka samoživitelka, svobodná matka a její práva na příspěvky na dítě od otce
Čtvrtek, 09. duben 2009 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 18998×
Obecně zažitý termín „svobodná matka“ se již příliš často neužívá a pomalu zaniká. Dnes již není neobvyklé, že s dítětem žije osaměle jeho otec, případně, že rodiče dítěte nejsou sezdáni. Zákon pracuje s termíny „osaměle žijící rodič“.
___