Spartaboy

Je zelený čaj s nějakou příchutí třeba jahod stejně zdravý jako bez příchutě? Se stejným množstvím blahodárných látek?

Nebo aspoň téměř stejným. Děkuji.

Odpovědi
anonym

Řekl bych, že ano, ale vzhledem k tomu, že se do toho přidává nějaké aroma, tak je otázka, zda to bude tak ,,efektivní", jako bez příchutě. Když zelený čaj, tak za mě bez příchutě, ani nevím, že je možné ho koupit s jahodou…

elkon

Něco o zeleném čaji. https://www.vi­talia.cz/clan­ky/zeleny-caj-je-skutecne-tak-zdravy/

anonym

Záleží, co přesně myslíte.

Pokud jde o zelenej čaj jako limonádu v PETce, „čistej“ bude stejně prospěšnej jako jahodovej. Oboje bude obsahovat asi 0,1% čaje, hromadu cukru, jen v jednom bude jahodový aroma.

Pokud jde o pytlíkovej čaj, kterej si zalejete horkou vodou, rozdíl nejspíš zase žádnej nebude. Ten jahodovej bude obsahovat jen jahodový aroma.

Můžete si ale opravdu sehnat zelenej čaj s (sušenejma) jahodama, tady rozdíl bude, a to o to, co je v těch opravdovejch jahodách. Nicméně počítejte s tím, že jahod tam bude tak 3%, tudíž ten rozdíl vás asi moc nevytrhne.