Lilinka B

je zdravejsi prijimat vice tuku nebo sacharidu?

Odpovědi
Bedy

Ne, není. Sacharidy mají být na prvním místě s nějakých podílem 60% na potravě.

arygnoc

pri energetickom príjme potravín 8 000 kJ je optimálne zloženie 90 gramov bielkovín, 240 gramov sacharidov a 65 gramov tukov.

marci1

Ne není. Denní příjem tuků by měl být asi 65–75 gr a sacharidů 250–270 gr.

mosoj

Tak všeho akorát. Když už, tak menší zlo je mírně větší příjem sacharidů. Jedině sacharidy dokážou vyživovat mozek a přebytek se přemění na tuk na břiše.
Tuk mozek vyživovat nedokáže ale usadit se na břiše také dovede.