Michal Kole

Je zaměstnavatel povinen pro zaměstnance závislé na cigaretách,alkoholu zřídit kuřárnu,hospodu v živnost. provozovně ?

K dotazu mě inspirovalo vidění, když jsem šel do obchodu a prodavačku, která se mě hodně líbí (zda umí plavat nevím) seděla na zemi vedle vozíků a s cigaretou v puse.

Nejlepší odpověď
Drap

Žádnou takovou povinnost zaměstnavatel nemá.

Další odpovědi
huxa

Ano, také jsem jich pár takových potkal, narozdíl od tebe ale vím, že umí plavat a to se mi ani nelíbí, měl bys to rozhodně co nejdříve napravit a zeptat se jí.

cukrar

Pane Bože to je dotaz.
Ne neá povinnost, napopak, musí zařídit aby tam nikdo nekouřil, když jsou tam nekuříci.

Calimë

Ne, naopak „poviností“ státu je, aby byl stát co nejméně od cigaret atp., proč si myslíš, že se dělají ty všechny zákazy.
Stejně tak, slyšela jsem, že kvůli kouření Vám hrozí i vyhazov. To asi mluví samo za sebe ;)

Mc Merkurion

je povinmost v zaměstnání kouřit na vyhražených místech – kuřárnách,který by měl zaměstnavatel zřídit,ale vzhledem k celosvětovému boji proti kouření,se to neděje (povinnost není je zřídit,jen tam kořit) ,zaměstnavatel spíše uděluje pokuty za kouření v pracovní době,jelikož se plně nevěnuješ práci,vím z doslechu,osobně mohu kouřit v práci kde chci a kdy chci