ten který je

Je zakázaný prostředek osobní obrany tzv.boxer?

Domnívám se že oproti pepřovým sprejům tento prostředek zakázán je,ale raději se zde zeptám.:-)Díky.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vlastnit ho člověk může, ale použití je diskutabilní.

Vlastnit ho můžeš třeba jako sběratel.
Doplňuji:
Shady i k obraně je to sporné, tak jako jakákoliv jiná zbraň.

Člověk se může bránit pouze přiměřeně, zbraň lze použít, jen pokud je to nutnost, což znamená, že by bez zbraně útok nešlo odvrátit.

Další odpovědi
Hamon

K obrane muzes pouzit vse, co se ti namane, nic jako zakazany prostredek osobni obrany neexistuje. Viz § 29 trestniho zakoniku.
Neco jineho je vlastnit neco v rozporu se zakonem a potom to pouzit k obrane. V takovem pripade by z obrany maler nebyl, ale z vlastneni ano.
Samozrejme pomijim tak nepravdepodobne scenare jako pouziti bojovych plynu atp.
Doplňuji:
zzzzz: obrana nesmi byt zcela zjevne neprimerena zpusobu utoku. Urcite existuje spousta situaci, kdy je pouziti boxeru opodstatnene. Napriklad kdyz bude mit utocnik chranice :)
Ale kazdy pripad je potreba posuzovat samostatne a hlavne, posuzuje to soud. Cokoli tu rekneme, jsou cire spekulace a nelze je brat nijak zavazne.

Shady

na obranu to použít můžeš ale pochopitelně ne k útoku

fyziq

Není, osobně ho taky vlastním a i pepřový sprej. Naštěstí jsem ještě nic nepoužil.

zzzzz

Také hodně záleží na situaci, pokud se bude konat třeba nějaká demonstrace a vy tam půjdete s boxerem, tak to bude považováno jako zbraň. Můžete pak strávit několik hodin na policii a podávat vysvětlení:-(