zjentek

Je vůbec ještě reálný, aby takto hluboce zakoženěný společnosti ve finále pomohl přežít nějakej autista?

Charakter versus vzdělání!

Zhoubné principy vzdělávání, zaměstnání a zaměstnávání, z nich plynoucí totální likvidace vlastního světa všeobecně (s parazity), následné „znovuzrození“ a nástup AUTISTY, kterého milují výhradně děti do 15let, fauna a zřejmě i flora.
V této fázi již o světě/životě nerozhodují ZDRAVÍ jedinci, nýbrž pouze naslouchají, tudíž nic se neničí, vše prosperuje.

Složité/jednoduché? Reálné/nereálné?

Zjentek Original.

Odpovědi
annas

Já to vidím jjinak. Autisté nedávají najevo své city, jakl si můžete přečíst v dalším odkazu.

"Autismus u dětí

Děti s autismem mají problémy v navozování kontaktu se svým okolím a nedokážou respektovat komunikační zóny. Ke svému okolí se často chovají agresivně.

Dalším problémem je užívání neverbální komunikace. Děti mají problém s navázáním očního kontaktu, s pochopením a užíváním mimiky, gestiky, haptiky (komunikace pomocí doteků), proxemiky (komunikace, která je založena na vzájemné vzdálenosti osob) atd. Dítě s autismem nedokáže se svým okolím sdílet radost nebo smutek.

Autismus se nedá léčit, lze však pomocí léků předcházet projevům problémového chování autistů (agresivita, nepozornost, spánkové poruchy, úzkostnost, deprese apod.). Zlepšení celkového stavu lze dosáhn"
Milena Mocková

https://autis­mus.zdrave.cz/au­tismus-a-jeho-projevy/

Jak může přeží autista?

Je třeba k nim přistupovat jinak než k bžným lidešm.

"Tipy

Zkuste s autisty často komunikovat přes email, SMS nebo nějaký messenger. Někteří autisti považují tento typ komunikace za snadnější než osobní kontakt.
Ve společnosti nijak zvlášť nemluvte o odlišnostech autistické osoby a ani na ně nijak nepoutejte nežádoucí pozornost. Nepropadejte touze vyhledávat příležitosti pro dokazování celému světu, jak úžasní jste, když se bavíte s autistou. Autisti sami ví, že jsou odlišní a pokud to budete neustále omílat na veřejnosti, budou nejistí a podráždění.
Pamatujte, že každý autista je unikátní. Neexistují žádné šablony nebo obecná měřítka, do kterých by zapadly všichni lidé s autismem. Správnému přístupu ke konkrétní osobě se naučíte přirozeně vzájemnou interakcí.
Vašemu autistickému kamarádovi může nějaký čas trvat, než opustí svou ulitu, ale také k tomu nemusí dojít vůbec. To je ale naprosto v pořádku – nechte ho postupovat vlastním tempem.
K autistům se chovejte se stejným respektem a zdvořilostí jako k ostatním lidem.
Přistupujte k autismu spíše jako ke kulturnímu rozdílu než jako k nějakému deficitu. Prožitky autistických osob mohou připomínat známý „kulturní šok“, při kterém mají pocit, jakoby jednali s někým z odlišného kulturního prostředí, což vede k jejich zmatenosti a společenským přešlapům.
Pamatujte na úskalí etiketování. Nemocní se v medicínském a akademickém světě často označují jako „lidé s autismem“, ačkoli mnoho členů autistické komunity dává přednost označení „autistická osoba“. Jste-li na pochybách, zeptejte se konkrétního autisty na jím preferované označení. " atd.

https://www.wi­kihow.cz/Jak-p%C5%99istupovat-k-autist%C5%AFm