vloozit

Je vir živý, nebo vede vypůjčený život?

Některé jeho vlastnosti se sice dají přirovnat k rysům živých organismů. Sem můžeme zařadit genetickou informaci, který v sobě každý vir má, nebo schopnost se přizpůsobovat nepříznivému prostředí, jakým je například lidský organismus. K provedení mnoha procesům jsou však odkázáni na jiné, tedy na jejich hostitelské buňky. Nejsou schopni se sami dělit, růst ani si vyrábět svoji vlastní energii.

Nejlepší odpověď
Edison

„Virus (z lat. „virus“ – jed) je drobný vnitrobuněčný cizopasník nacházející se na pomezí mezi živým a neživým.“

UTFG!!!

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Virus

Edison

Mimo hostitelskou buňku nežije, jen existuje, nekoná žádnou látkovou, ani energetickou výměnu, nemění se, nepohybuje se, jeho existence je závislá na přívětivosti prostředí. Jeho jediným účelem je se replikovat a k tomu potřebuje hostitelskou buňku, potřebuje k tomu jeho proteiny i jeho genetickou informaci. Taky záleží na tom, jaká ta hostitelská buňka je.