Je vhodné brát 10 měsíčního synka s sebou do velkého bazénu?

Dobrý den, mám synka, kterému je deset měsíců a strašně ráda bych s ním chodila na plavání kojenců.
Jenže ouha – jsme z malého města a žádná podobná aktivita se tu nekoná. Beru tedy dítě s sebou do velkého bazénu.
On si to hrozně užívá, ale já mám přesto strach -nemůžu mu tím nějak uškodit?

Odpovědi
iva29

Dobrý den,
myslím si, že je li dítě spokojené, je asi všechno v pořádku, ale popravdě – kdyby se mě
někdo zeptal, zda mu doporučuji vzít takto malé dítě  do veřejného bazénu, řekla bych ne.
Především jde o teplotu vody, u takto malých dětí se doporučuje min. teplota 29 stupňů, a jedná
se i o množství chlóru, které se provozovatelé speciálních dětských bazénků snaží držet na minimální hranici, kterou udává zákon.
Zaráží mě také, že vás do bazénu s takto malým děckem pustí, u nás v Hradci může jít „plavat“ dítko až od roka a myslím si, že je to i ve vyhlášce.
Poradím vám jednu věc – když už nemáte možnost jít se synkem na plavání „maláčů“, zkuste se podívat na tyto stránky www.ckjuklik.cz, jsou to pobyty pro rodiny s dětma právě spojené s plaváním. Bývá to tam moc fajn.