Marťas Q9

Je ve druháku možný a výhodný přestup na jinou SŠ?

Ze složitých důvodů mi pokus o přestup na jinou SŠ v kvartě na gymplu nevyšel, a musel jsem zůstat. Teď, na konci prváku, mi došlo jak moc to tu nesnáším. Nebavíme se o známkách, ty jsou více než dobré, ale uvědomil jsem si, že na VŠ zkrátka nechci, nejsem stavěný na takový tlak. Třeba si to později rozmyslím, ale kdyby ne, chci ukončit střední školu se zaměřením a maturitou.
Přestup by znamenal i tu „změnu oboru“, a logicky bych tak nemohl pokračovat ve studiu v mém ročníku, musel bych od začátku. Co myslíte, vyplatí se mi to ještě? Přijala by mě ještě daná škola?

Nejlepší odpověď
annas

Přestup možný je. Co je ale výhodný přestup, to nevím.Jste nezletilý, musí vaši rodiče písemně požádat novou školu.

Pokud jste to dobře zvážil, kontaktujte ředitele střední školy, na niž chcete přestoupit, domluvte si s ním schůzku, samozřejmě s rodiči, Vysvětlete jim důvody, proč o přestup žádáte.

Ředite může, ale nemusí s přestupem souhlasit především z důvodu kapacitních.

Záleží také na tom, do kterého ročníku chcete přestoupit. Do jiného než prvního, byste musel složit rozdílové koušky.

Příští týden je ve škole příprava na nový školní rok, takže ředitel by měl být přítomný. Pokud bude s přestupem souhlasit, mohl byste možná už 1. září nastoupit.

Než budete maturovat, můžete zvážit, zda porkačovat ve studiu na VŠ, i když z gymnázia jsou větší předpoklady ke složení přijímacích zkoušet – jde totiž o širší rozsah vědomostí v některých předmětech.

Zkuste se podívat do odkazu, podobné otázky s opakují.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99es­stup%20na%20ji­nou%20%C5%A1ko­lu

Další odpovědi
autacek

Na VŠ jsi nebyl, tak nejsi schopen posoudit tlak který zmiňuješ, je to úplně jiné než na střed ím stupni.. Výsledky na gymplu máš, jak píšeš, víc než dobré, změnu bych nedoporučoval. Čím vyšší vzdělání, tím máš v budoucnu větší možnosti.

K přestupu na jinou školu to může být různé případ od případu, na odborné střední škole však lze předpokládat, že by ti ten první ročník chyběl a musel bys začít znovu. O tom, jestli je to možné zařídit tak na rychlo, teď na konci prázdnin, bez závažných důvodů, si nedovolím ani spekulovat.