FlAsh_7

Je v dnešní době rozlišení fotoaparátu 10 Mpx málo?

Nejlepší odpověď
Edison

Na to ses už ptal. Jak na co.

Další odpovědi
Dochy

Megapixly jsou jen jedním z atributů. Neříkají nic o kvalitě snímku ani o kvalitě daného fotoaparátu. Ale bohužel je to jeden z mála atributů, který lze na foťáku objektivně a snadno určit.

Klaproth

Záleží na účelu fotky a na způsobu jejího pubikování. Na něco málo, na něco dost.

stařeček

Počet mpx předurčuje především velikost fotografie při ještě přijatelné kvalitě. ALE nejdůležitější je kvalita optiky. U digitálů také software, který informaci zpracuje a uloží. Profi přístroje dávají na výběr uložení ve formátu JPG, nebo RAW. V Rawu se ukládá prvotní informace jako polotovar a zpracuje se na viditelnou fotografii až v počítači, který má mnohem lepší možnosti než počítač ve fotoaparátu. Formát jpg zpracovává přímo fotoaparát na viditelný snímek. To jen tak stručně.
Pro běžnou rodinnou fotografii je 10 mpx už dostatečné. Pro leteckou nebo reklamní fotografii určenou pro značné zvětšení (plakáty apod.) je to málo.