dust8

Je v ČR závazné provést daňové přiznaní za uplynulý rok i v případě nulových daní?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne, protože...

Otázka je nejasná, ale předpokládám, že jde o přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Osoby, jejichž příjmy nepřesáhly 15 000 Kč, přiznání podávat nemusí (pokud nevykazují daňovou ztrátu)
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-586#p38g

Další odpovědi
zjentek

Ano, protože...

…přiznání je především od toho, aby bylo jak PROVĚŘIT, žes správně přiznal. (;

elkon

Jiná odpověď...

Proč se nezeptáš na Finančním úřadě, budeš to mít „z první ruky“.

Arne1

Ano, protože...

Pokud jseš povinen podávat přiznání, tak ho musíš podat i když je výsledek nula (jsi ve ztrátě nebo nepodnikáš). Pokud nepodnikáš, tak můžeš živnost pozastavit a pak podávat nemusíš.

_Bůh_

Ne, protože...

Viz odpověď od Pepy. Pokud splňujete podmínky, pak nemusíte.

Hlada

Ano, protože...

Záleží na druhu daně. K silniční dani je potřeba podávat přiznání i v případě, že vozidlo nebylo používáno. K dani z příjmů se nemusí do 15 000 v případě, kdy se neuplatňuje ztráta.

Dochy

Jiná odpověď...

Je to složitější. Mrkni do zákona nebo do informací od své mzdové účetní. Kdo a kdy je povinen podat přiznání k dani z příjmů fyz. osob je jasně uvedeno. Zjednodušeně: Pokud jseš zaměstnanec, tudíž za tebe odvádí daně zálohově zaměstnavatel, nemusíš podávat přiznání pokud nemáš jiné příjmy. Pokud je v Tvém případě něco finančně neobvyklého, pak si projdi ten zákon, nebo zeptej účetní (dary, příjmy v cizí měně, více zaměstnavatelů, at­d…)