KatkatkaW

Je v Belgii běžné loučit se slovem „bisous“ (polibky)?

Francouzsky se učím teprve třetím rokem, ještě jsem tedy plně nepronikla do kultury frankofonních zemí. Teď si ale na Facebooku píšu s jednou Belgičankou a ta se vždy loučí slovem „Bisous!“, tedy polibky, čímž mě zprvu dost zaskočila.. Vím, že je docela běžné zdravit se polibky na tvář, ale je to v Belgii opravdu tak zažité, že se to používá i v chatu? Mám to brát jako samozřejmost?

Nejlepší odpověď
quentos

určitě. Ve Francii se to používá na rozloučenou běžně (třeba i na konci neformálního dopisu), tak předpokládám, že tím „nakazila“ i Belgii.