kefud

Je uzákoněný administrativní poplatek?

Objednal jsem v lednu t.r. na webových stránkách zdarma přípravek na prostatu a nyní mi přišla upomínka 2. Kde je mi naúčtován:
Administrativní poplatek za zaslání upomínky č.2 70 Kč.
neuhrazená faktura za vzorek ProstaXin 49 Kč. Celkem 119 Kč.
Poněvadž jsem žádnou fakturu ani první upomínku neobdržel zda jsem povinen administrativní poplatek uhradit,případně,že jej neuhradím jestli mohou činit právní kroky spojené s vymáháním pohledávky?

Odpovědi
Mravenec

Zcela určitě bylo něco uvedeno ve všeobecných obchodních podmínkách, než si je odklikl a objednal přípravek „zdarma“. Nevíme, co a jak je tam psáno.

kefud

Ten poplatek za Fakturu na 49 Kč byl za poštovné, nepamatuji se jak ta platba měla být realizována a proč nebyla uhrazena (asi jsem opoměl) ale žádnou 1.upomínku jsem neobdržel už u té měl být poplatek 35 Kč dle obchodních podmínek dodatečně zjištěno, částku 70 Kč mají za 2 upomínku. Posečkám až se dodavatel k celé věci na můj mail ozve.

Mravenec

Ano, celou situaci je nutné vyřešit. Následně je vhodné napsat mail, že o žádné další nabídky a spolupráce nemám zájem a nepřeji si dostávat žádné další zásilky. (Pokud tomu tak je.)

Pokud následně obchodník něco zašle, je to nevyžádané a nelze nic vymáhat.

kefud

Poplatek mají v VOP (zjištěno dodatečně) tak jsem částku v plné výši uhradil, další příspěvky jsou bezpředmětné.