jirka F

Je úspěšnější v životě otylý člověk, nebo člověk hubený (ne vychrtlý)?

Podle pokud není mentálně zaostalý tak úspěšný může být i otylý člověk.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ono to nezáleží ani tak na postavě, jako spíš na schopnostech člověka. Znám lidi obézní i hubené a stejnou měrou jsou mezi nimi lidé úspěšní jak v kariéře, tak osobním životě. Je ale pravda, že troška osobního kouzla a fyzické krásy hodně pomáhá, i když ne univerzálně. Vem si Růžičkovou nebo Pawlovskou a naopak Vlastu Buriana nebo De Gaulla. Co tam asi vyhrálo? Přiblblých krasavců a krasavic – těch je…

Další odpovědi
annas

V čem spatřujete úspěšnost jednoho či druhého? .

Vezměte si Helenu Růžičkovou, Jana Libíčka , Mariana Labudu ,atd. , herce, kteří byli bez ohledu na kila úspěšnými herci.

Naopak Twiggy, supremodelka, která změnila pohleld na ženskou krásu. Stala se v minulosti symbolem krásy. Vypadala jako kluk. Anorektička. Negativně ovlivnila mnoho dívek.

Z uvedených příkladů plyne, že váha není rozhodující, důležité jsou schopnosti. Samozřejmě pokud .při těle nebudu běhat maraton.

Myslím si, že otylí lidé jsou optimističtější, mají větší smysl pro humor, dovedou si sami ze sebe dělat legraci. Znám několik takových z vlastní zkušenosti.

Možná se řídí starou moudrostí „hubený, bude brzy studený.“ I když jedinci s nadváhou mají třeba problémy s oblékáním.

aliendrone

Definuj co podle tebe znamená „úspěšný člověk“? Těžko se pohnout s odpovědí dál, když si kdekdo pod tím představuje něco jiného, což v konečném důsledku může znamenat i popření tvé domněnky, že mentál nemůže být „úspěšný“. ;) :)

Kazatel

Tak měl-li bych si vybrat mezi otylou asistentkou a tou hubenou, asi by byla volba jasná. Ovšem měli bychom-li jet na jednání na ostrov kanibalů, možná bych volil spíš tu druhou variantu.

Z toho plyne, že sám úspěch jen na pár kilech nestojí.