Matejik

Je toto trestný čin?

Naše sousedka je Vietnamka a ma trvaly pobyt v ČR pred půl rokem porodila dceru a chce emigrovat do Švédska . Prý ji stačí trvaly pobyt v ČR a muže cestovat všude po Schengenu. Její Manzel je ve Švédsku ale nelegálně. Poté mi říkala že bude dostávat peníze na mateřskou a při tom bude ve Švédsku a do ČR se už nikdy nevrátí … Tzn. Že využila ČR aby mohla jet do Švédska a při tom dostávat peníze od státu.. Je toto trestné ? Ja myslím ze ano.. Pokud ano komu to mam nahlásit

Nejlepší odpověď
pizlicka

zamet si předsvým prahem,a pak bonzuj na druhé.fuj!

Další odpovědi
Awe

Ty jsi ale srac…

redy

Chceš nahlašovat, tak si to zjisti. ☹

blllééé, se mi udělalo blbě…

bolak

Když nemáš v lásce vietnamce, tak máš bejt ráda že vypadne. V opačném případě (hypoteticky, dejme tomu že by to trestné bylo…) by pak mohla jít do vězení, zůstala by v ČR a pobyt bys jí tu platila na dalších x let i ty.

resumé: Nech to bejt a vyhrají všichni.

Muffz

Parazitovani na spatnem systemu CR trestny cin neni, nasi mensinovi spoluobcane jsou toho dukazem.

klumprt

Nejeví se mi to jako trestný čin.

ivzez

U peněžité pomoci v mateřství (prvních 28 týdnů) nevím,
ale pro výplatu rodičovského příspěvku by musely zůstat v ČR.
Do Švédska jí ho posílat nebudou.