Radomír.cz

Je toto semenáček dubu?

Chci se zeptat, zda je to dub. Nezdá se mi, že by to byl. Ale možná se pletu, je to přece jen mladá sazenice. Děkuji za odpověď.

Toto je fotka pořízená z mého mobilu.

Nejlepší odpověď
autacek

Ne, není.

Další odpovědi
ivzez

Šlo by to vyfotit po odstranění těch bodláků NeboCoToJe?

marci1

Doubek to není. Možná se mýlím, ale připadá mi to jako ostropestřec mariánský. 🙂

Emefej

Vytrhni ten bodlák, ten semenáček přes něj není vidět.

Dochy

To co je na fotce vidět určitě není dub. Už první listy které na dubu vyrostou vypadají jako listy dubu. Ještě to ani nemá větve a už poznáš, že jde o dub…
Jen takovej malej nanicovatej proutek co vyroste ze země a na konci má ružici z několika klasických dubových lístků. Jen si nemohu vzpomenout, kolik těch lístků je, jestli 2 nebo 4. A co překvapí: Nejsou to nijak malé lístky, mají prakticky plnou velikost. Až to k tomu co vyrostlo vypadá trochu nepatřičně.

Klaproth

Dub ostnatý neboli trnovník dub. Děláš si legraci?

zjentek

Ivzez vy byste taky hned vše vytrhala kvůli fotky…Nešlap nelámej, to je přesně to o čem tady 5let píšu ;(

ivzez

Že by si bodláky zasloužily nějakou extra ochranu?
Podle mne ne. Ta rostlinka pod nimi zajde…

independent

Vždyť to je bodlák, Radomír si dělá srandu.