pizlicka

Je tohle skrytá vada?

Pokud před méně jak rokem koupím malý domek,vím,že jej předešlý majitel pronajímal,ale neřekl mi,že jsou to tak problémový lidé,kterým chodí dopisy od exekutorů,mě díky tomu zablombují jak koupený domek,tak i muj ve kterém žiji,mohu žádat,aby si dům odkoupil zpět,nebo slevu??p.s.dům jsem nekupovala přes realitní kancelář,ale od fyzické osoby,kerá jako realiták pracuje.Děkuji.
ZJENTKU,ale ja tu nemovitost kupovala čistou,bez závazků,břemen a dluhů.než jsem ji koupila,ověřila jsem si to na katastru.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak těžko mohou zaplombovat něco, co patří tobě a ne těm dlužníkům. Obrať se na právníka.

Další odpovědi
zjentek

Skrytá vada ani ne. mně takhle u dřeví zazvonit exekutor, přišlo by mně to spíše jako skrytá kamera.

V tomto tvém konkrétním případě zřejmě půjde o podvod při prodeji nemovitosti. Dá se předpokládat, že „pan realitka“ o zatížení objektu věděl, uvedl tě v omyl, zřejmě na tobě i hodně vydělal a pokud je to typicky zhovadilý makléř, půjde mu to i lehce prokázat. To tě teď však nezajímá. Soustřeď se zejména na právní boj s exekutory (nemajetková újma), kde můžeš vysoudit větší ranec. Pan reallitka ti mezitím nikam neuteče, však oni si to ostatní, o což si přilepšíš, z něj pak vymůžou i s úroky. ;)

Hlada

Vymáhání dluhu se vztahuje na osobu, nikoli na nemovitost. Ta je, jak sis ověřila, čistá. Nelze proto uvažovat o skryté vadě.
Exekutor nemůže zabavit majetek někoho jiného, než dlužníka, může si ale vynutit vstup tam, kde se může nacházet. Protože se ani po výzvě do domku nedostal, tak ho zaplomboval. Je tedy potřeba se s exekutorem dohodnout na prohlídce a tím by to mělo být vyřešené.
Jestli nemůžeš v domku přebírat poštu, zařiď si datovou schránku.

JájsemRaibek

K této i předešlé otázce:
Pokud by při prodeji bylo součástí smlouvy, že nemovitost není zatížena exekučním či jiným právem a nyní bys zjistila, že je, mohlo by se jednat o vadu. Sama jsi však sdělovala, že při prodeji byl dům tzv. čistý.
Opravdu mě napadá jen ta situace, že mezi prodejem a exekucí byl nějaký čas. Exekutor může využít všech prostředků k vymožení a nebo jen některých. On zřejmě využil jen některé (např. blokace účtu, srážka z platu) a nyní přistoupil k dalšímu.
Co je však zarážející, je to, že v katastru je nemovitost přepsaná na tebe a on ji zatížil exekučním právem.
Opravdu by se mohlo jednat o to, že využil svého práva, kdy pojal podezření, že nemovitost byla prodána (a myslím že má možnost až 3 roky zpětně) před nařízením exekuce a v současné době bude činit úkony, kdy smlouvu zruší neboť bude považovat prodej za účelový.

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.

pizlicka

HLADA ano,tou rozumím,ale nerozumím tomu,proč mi zablomboval i oji druhou nemovitost,ve které žiju,a ani tu nikdo nezvonil,jen mi došel dopis v den,kdy to zablmomboval.