Rokio

Je tohle podle vás spravedlivý trest za krádež? Odkaz v popisu.

Zde je odkaz na článek: https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/muz-v-brne-ukradl-5-housek-dostal-15-roku-vezeni-40329864
zdroj: novinky.cz

Podle mě trest je neúměrně přísný, i když byl v té době nouzový stav a muž byl v podmínce. Navíc je to schizofrenik, a to by se mělo brát v potaz. Kromě toho je chudý, což není polehčující okolnost, ale je to více pochopitelné.

Já bych mu dal obecně prospěšné práce na 100 hodin, psychologickou léčbu a pokutu 3.000 Kč

Který trest byste mu dali vy?

Odpovědi
jsemjá

Já bych mu dal 1. měsíc ve vazbě, a pokutu 1000. korun.

Drap

Takové podmínky jsou nastaveny zákonem. V nouzovém stavu je za krádež 2 – 8 let. Dostal nejnižší sazbu a ještě mu ji o půl roku zkrátili. Oproti jiným trestům v běžné době je to hodně, ale s tím se nedá nic dělat. Psychologickou léčbu? Proč? Nebylo to po prve co kradl, tak ví jistě, že krást se nemá. Zde by psycholog nepomohl. Faktem zůstává, že kdyby jsme měli hlad a nebylo možné žádné jiné řešení, tak by to udělala většina z nás.

anonym

Nemyslim si, že je trest neúměrně přísnej, když člověk dostane míň, než je minimum.

Mc Merkurion

… na chudej lid muší býť přísnost … ano, tak to má byť, tak je to správne …

Hufnágl

Trest smrti!