Avatar uživatele
Kelt

Je to vypovídající metoda určení objemu slovní zásoby?

Kdyby se mi chtělo, nebo někomu jinému, zjistit pasivní slovní zásobu, tak by šlo použít veškeré příspěvky dané osoby v daném serveru, otázky, odpovědi, každé slovo dát do Excelu, slova pak seřadit dle abecedy, každé nechat jen jednou. Provádí se to tak? Nebo , co bych tím vlastně zjistil? Třeba kdybych danou otázku slyšel, mnohá slova bych nepoužil, ale tady mám možnost vidět otázku a odpovídat mohu jak dlouho chci. Je sice pravda, že někdy člověk píše otázky nebo na ně odpovídá v různém stavu, a nikdy ne v tom optimálním. Někdy je to strach, obava, jindy snaha se předvést nebo vnést na stránky trochu humoru. Takže kdybych si já nebo někdo jiný takto vyhodnotil slovní zásobu z toho, co zde použil, vypovídá to o něčem? Děkuji

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Rokio před 1670 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
korect

Pasivní slovní zásoba obsahuje taková slova, které mluvčí nebo pisatel běžně nevyužívá, ale zná (například z četby knih, filmu). Psané příspěvky na serveru tak patrně budou obsahovat především výrazy z aktivní slovní zásoby.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ne, není to vypovídající metoda k určení slovní zásoby.
Navíc by nešlo o pasivní slovní zásobu, nýbrž o aktivní.

Dále je potřeba si uvědomit, že každý web obsahuje jen omezený
počet témat či oblastí. Z příspěvků se tedy nedá odhadnout (natož určit),
jak velkou slovní zásobu ten který uživatel má.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Hmm… co poradit… tuhle otázku bych nejlépe směroval osobní poštou uživateli #dudu. Tam si u tématu budete notovat a jsem si téměř jist, že se ti tak dostane relevantní odpovědi a na to nemusím bůhvíjak dlouho přemýšlet, abych u otázky vcelku obstojně poradil.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
korect

Pasivní slovní zásoba obsahuje taková slova, které mluvčí nebo pisatel běžně nevyužívá, ale zná (například z četby knih, filmu). Psané příspěvky na serveru tak patrně budou obsahovat především výrazy z aktivní slovní zásoby.

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek