Kelt

Je to vypovídající metoda určení objemu slovní zásoby?

Kdyby se mi chtělo, nebo někomu jinému, zjistit pasivní slovní zásobu, tak by šlo použít veškeré příspěvky dané osoby v daném serveru, otázky, odpovědi, každé slovo dát do Excelu, slova pak seřadit dle abecedy, každé nechat jen jednou. Provádí se to tak? Nebo , co bych tím vlastně zjistil? Třeba kdybych danou otázku slyšel, mnohá slova bych nepoužil, ale tady mám možnost vidět otázku a odpovídat mohu jak dlouho chci. Je sice pravda, že někdy člověk píše otázky nebo na ně odpovídá v různém stavu, a nikdy ne v tom optimálním. Někdy je to strach, obava, jindy snaha se předvést nebo vnést na stránky trochu humoru. Takže kdybych si já nebo někdo jiný takto vyhodnotil slovní zásobu z toho, co zde použil, vypovídá to o něčem? Děkuji

Nejlepší odpověď
korect

Pasivní slovní zásoba obsahuje taková slova, které mluvčí nebo pisatel běžně nevyužívá, ale zná (například z četby knih, filmu). Psané příspěvky na serveru tak patrně budou obsahovat především výrazy z aktivní slovní zásoby.

Další odpovědi
ivzez

Ne, není to vypovídající metoda k určení slovní zásoby.
Navíc by nešlo o pasivní slovní zásobu, nýbrž o aktivní.

Dále je potřeba si uvědomit, že každý web obsahuje jen omezený
počet témat či oblastí. Z příspěvků se tedy nedá odhadnout (natož určit),
jak velkou slovní zásobu ten který uživatel má.

zjentek

Hmm… co poradit… tuhle otázku bych nejlépe směroval osobní poštou uživateli #dudu. Tam si u tématu budete notovat a jsem si téměř jist, že se ti tak dostane relevantní odpovědi a na to nemusím bůhvíjak dlouho přemýšlet, abych u otázky vcelku obstojně poradil.

korect

Pasivní slovní zásoba obsahuje taková slova, které mluvčí nebo pisatel běžně nevyužívá, ale zná (například z četby knih, filmu). Psané příspěvky na serveru tak patrně budou obsahovat především výrazy z aktivní slovní zásoby.