mike beneš

Je to typograficky správně?

Když mám ve větě například 175km, tak má být mezi km a 175 mezera, nebo ne? Nebo když mám 89km/h (ale ve zlomku) tak tam má být mezera? Díky :D

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Za každým slovem se dělá mezera. stejně za čárkou nebo tečkou je mezera. Přece kdybyste napsal slovy „deset kilometrů“, napíšete jako dvě slova, tedy stejně 10 km nebo 10 kilometrů.

275 km, 89 km/h, atd.