Kajra

Je to pravda? In vino veritas. Ve víně je pravda.

Nejlepší odpověď
annas

IN VINO VERITAS. Domnívám se, že když někdo vypije víno, je uvolněnější, srdečnější a pravdomluvnější.

Nebo to platí naopak? Že víno je zrcadlem svědomitosti vinaře, jak chutné víno vyrobí.

Další odpovědi
quentos

staří Římané měli v mnohém pravdu, takže asi i v tomto – ale musí se umět hledat. Někdo se vožere a tu pravdu stejně nenajde – a když někdo vychlastá litr vína, neznamená to, že má v sobě litr pravdy ;{))>

Michal

Záleží na tom kdo to víno pije a s kým.Mnohdy v něm nalézá všechno možné jen ne tu pravdu.
Není to pravdivé vždy!

panenka

Ano, je, Kajro já pocházím z Jížní Moravy, kde máme plno sklípků, a když se pak mí známí napijou, tak pak po pravdě řeknou i to, co nechtěli, takže ano, je to pravda, že ve víně je pravda.

aramah

Jisté je že ve víně se hledá vlmi dobře a velmi příjemně.Ale bylo by dobré, kdybychom mohli mít jistotu, že alespoň někde pravda vždycky je.Ale nic se nemá přehánět a pravdu doporučuji nehledat jen ve víně.

dudu

Také se říká, že po víně se zpívá a po pivě blbne. Kromě toho alkohol poodhalí i povahu. Někdo pod vlivem zpívá a s každým se bratří, jiný začne být agresivní a pak každého fyzicky nebo verbálně napadá.

Luss

Annas mi to vzala z ust… Nevim jestli je ve vine ryzi pravda, ale myslim, ze je to tak, ze obecne alkohol dodava kuraz, a to i kuraz mluvit otevreneji, uprimneji. Tenka je ale hranice, kdy se z pravdy a uprimnosti pod vlivem alkoholu stane blabol :)

BEAES

U nás n Jižní moravě se potvrdilo, že je to rčení pravdivé, člověk se tu ve sklípku doví věci.....