hapiky

Je to jen otázka času, kdy lidé dokáží zmapovat lidský konektóm?

Bylo by to ku prospěchu lidstva, či zneužitelná hrozba?

Nejlepší odpověď
Kelt

Záleží na tom, komu se to dostane do ruky a za kolik to bude chtít někdo koupit.

Další odpovědi
Anikitos

Lidský mozek je moc složitá mašinka, který se svou funkcí přirovnává k struktuře vesmíru – a ani o jednom toho skoro nic nevíme.

Záleží na úhlu pohledu, může to být i ku prospěchu, ale může se to taky zneužít…

Rokio

Já bych řekl, že ano, ale nebude to za pár let. Mohlo by to způsobit nesmrtelnost, tzv. nahrání lidské mysli do robotického těla, nebo do naklonovaného těla.

Myslím si, že to bude prospěšné.

Irisa

Já myslím, že to bude stejné, jako s událostí roku 2003, kompletní dekódování lidského genomu. Sice to byla obrovská dřina, ale nikdo pořádně nerozuměl, co všechna ta písmenka znamenají. Je to takové množství informací, že v tom vědci musí bádat ještě hodně dlouho, aby tomu dokázali porozumět, a ještě déle, aby toho začali využívat.
Takže až ten den přijde, bude poprask, budou protestovat hipíci, ale vlastně pro nic :D.