Petr Pan

Je to eternit, nebo ne?

Pro zkušené stavaře mám asi dost jednoduchou otázku a sice, je to eternit, či ne? Pokud ne, tak co, předem děkuji za Vaše zkušenosti !

Nejlepší odpověď
Emefej

Na 99% ano.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Vzhledem ke stáří a použitým upevňovacím šroubům 100% ano. A to typ malá vlnovka „B“. Pozor při případné demontáži, hodnoceno jako práce s nebezpečným odpadem (asbest) a problémy s likvidací.

elkon

Vypadá to, že ano. Měl jsem ho kdysi na garáži, ale pak jsem raději udělal plechovou střechu.

paul1

Je to eternit, t.j. směs cementu a azbestu. Na likvidaci nejlépe objednat specializovanou firmu. Je jich poměrně dost.

Zdroj: https://www.lik­vidace-eternitu.cz/lik­vidace-azbestu

Midoc

Jde o azbestové vlnité desky. Dnes již nebezpečný odpad.

Dvorka88

Zlikvidovat eternit docela není žádná sranda. Zařizoval jsem to na domě v Ústí nad Labem a trochu mi to trvalo, než jsem natrefil na firmu https://vykli­zeniusti.cz/ , která to kompletně posbírá a zlikviduje vše tak jak má být. Ono to totiž pro normálního člověka není nic jednoduchého ho takhle sám zlikvidovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Petr Pan

Díky díky, má někdo zkušenosti kolik ho průměrně stála odborná likvidace? :)

Dochy

Před cca 10 lety likvidace čtvercových šablon ze střechy cca 140m2 kolem 6000 + nějaké drobné za demontáž v rámci nové krytiny