sardoska

Je to dieta?

Když upravím svůj jídelníček tak, že se snažím jíst víc zdravě, menší porce a častěji, a to nejen za účelem zhubnutí, ale s cílem udržet si takovou životosprávu po celý život, k tomu sportuju k udržení postavy, říká se tomuto procesu „dieta“ nebo ne?

Odpovědi
Nuk nuk

V podstatě to dieta je a dokonce ta nezdravější, která existuje. Jednak Vás v podstatě neomezuje ve výběru potravin (I kdybyste si za takovéhoto režimu stravování dala jednou týdně něco méně zdravého a kaloričtějšího, vyrovnáte to pohybem a způsobem stravování) a jednak dodáváte tělu vše, co potřebuje v dostatečných dávkách.

ReHu

Takto upravený jídelníček se vpodstatě nazývá zdravý stravovací režim. Není to dieta.
Dietou se nazývá v dnešní době kde co, ale to o čem píšeš dieta rozhodně není.
Jednoduše řečeno, když jím tak jak mám, proč bych tomu měla říkat dieta????

anonym

To,že člověk dodržuje určitou životosprávu a jí zdravě, se nemůže nazývat dietou,protože dieta je zaměřena jen na určitou stravu,kterou by asi nebylo dobré praktikovat po celý život.

Lucimia

Není to dieta ale zdravý životní styl. Dietu beru jako krátkodobou změnu stravování, ať už za účelem úbytku hmotnosti nebo kvůli nemoci. Strava by se pak ale měla upravit na takovém množství, jak to člověku vyhovuje, aby byl zdravý – tomu se pak říká zdravý životní styl.

Sonka Pop

Hele, za mě můžu říct, že dieta se drží velmi dobře. Jídla jsou chutná, nemám během ní pocit hladu, takže zvládnu třeba i vařit doma dětem a manželovi. Jinak kila jdou dolu hned od začátku, takže diety i moc pěkně motivuje.

XenieRo

Dívej, na tom mixslim je skvělý to, že jejich jídla jsou chutná. A to jakože fakt. Takže se pak dieta drží prakticky sama. Navíc si ta jídla můžeš sama zvolit, což je taky veliký plus. No a navíc máš po celou dobu jejich podporu.