Broukk

Je titanové nádobí bezpečné a výhodné ke koupi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nebezpečné nádobí neznám. Výhodné ke koupi není, protože je podstatně dražší, než třeba nerezové. Měl jsem titanovou pánev, ale žádné výhody jsem nezjistil, nerez se navíc snadněji čistí.

Další odpovědi
aliendrone

Protože Kepler – ten starý dobrák – NEZNÁ nebezpečné nádobí, tak tě pro jistotu upozorním, že dobře umístěný úder titanovou pánví by ho SNADNO vyvedl z omylu! ;) :D

Co se týká zdravotní způsobilosti, je to ekvivalentní oceli (nerezu) či litině.

Výhodné nakoupit to NENÍ, zkušenost s tím mám STEJNOU jako Kepler!

Bob2

Bezpečné určitě je, nebo jsem průzkumem žádnou nebezpečnou vlastnost nezjistil. Já ho osobně nemám, uvažuju o koupi. Tchýně si teď pořídila hrnec a nestěžuje si.

MarkettB

Tak záleží, kde to koupíte. Většinou se to prodává na předváděčkách a to si sakra připlatíte. Nebo naopak je to hodně levné a pak se divíte, proč se to po měsíci rozpadlo :D . Kamarádka mě přivedla k nádobí od zgastro.cz a není nic lepšího než titanové nádobí, ale chápu, že ne každému to sedne.

Kepler

Alien: jo, ten titan je vůbec nebezpečný prevít. Stavějí se z něj i atomové ponorky! Ale kdybych měl někoho zapleštit jak žabu, tak radši zvolím solidní litinovou pánev.

aliendrone

Jo chlape, s tou litinou máš recht, také jsem po laborování s různými „keramickými“, „teflonovými“ (povětšinu je základem obyč. hliník) atd. nesmysly přilezl s brekem ke křížku (litině).

Ovšem jinak se „tajemství nebezpečnosti titanu“ neskrývá v materiálu! Typicky i obyčejné dřevíčko ve formě válečku na nudle odvede ekvivalentně dobrou službu (a s ohledem na výhodnější tvar často i LEPŠÍ)! A to se týká třeba i keramiky či jiných materiálů.

Buď rád, že nejsi v hledáčku ufologů kvůli zážitkům „blízkého setkání“ např. s létajícími talíři a to JEN PROTO, že „usmiřovací sex je pak nejlepší“. Věř mi, že jednou za čas to MŮŽE být zajímavá změna, ale praktikovat to soustavně je psychicky VELMI únavné!

Tudíž zanech obviňování nebohého titanu, jelikož je to fakt bezva kov a za svou „nebezpečnost“ NEMŮŽE! ;) :D :D