SanJay .

Je Tibet stát ?

Nejlepší odpověď
gecco

V současnosti ne – právně jde o autonomní oblast Číny, která jej v 1950 anektovala a přes odpor Tibeťanů i mezinárodní veřejnosti jej okupuje dosud.

Další odpovědi
mosoj

Ona je sice okupuje, ale postavila jim tam vysokohorskou železnici a nyní se chystá stavět tunel pod Mount Everestem. Tím jim umožní obchodní napojení na Indii.Jsou hloupí, Američané by je osvobodili raketami .
Doplňuji:
Můj spolužák, prostý vesničan, byl v Číně 2 x á 1 měsíc. Po prvé začal v Pákistánu a přes hranice se dostal do Tibetu, potom do Ujgurské autonomní oblasti atd. až do Pekingu. Když přijel, jeho první věta byla " oni nám tady lžou ".
Za dva roky si cestu zopakoval s jedním kamarádem svými ženami , jenom si platili soukromě průvodkyni. Češku žijící v Číně, protože tam se nelze domluvit ani anglicky.

marci1

Ne, není.
„Tibet (tibetsky: བོད་, Wylie bod) je historické území ve střední Asii. Z velké části se rozkládá na Tibetské náhorní plošině a jeho průměrná výška dosahuje přibližně 4 900 m n. m., pročež se Tibetu někdy říká „střecha světa“. Tradičním etnikem Tibetu jsou Tibeťané hovořící tibetským jazykem. V minulosti býval Tibet nezávislým královstvím[1], od padesátých let 20. století je naprostá většina původního území okupována Čínskou lidovou republikou. Před intervencí Čínské lidové republiky byl Tibet po několik desetiletí, mezi 1. březnem 1913 a 23. květnem 1951, fakticky nezávislým státem.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ti­bet

kesim

Oficiálně ne, ale pro mě ano.

Pepa25

Není, protože podle definice svrchovaný stát není podřízen vnější moci – a to u Tibetu neplatí …

gecco

To je zase perla…
😁

Máte recht, Mosoji…
Zas*aní amíci a rusáci – kdyby nás v tom 1945 neosvobo­zovali, mohli jsme dneska jezdit po krásných německých dálnicích… Sice okupovaní, ale napojení…
😁