partep12345

Je Středočeský kraj prospěšný tím, že se v něm pěstují jabloně ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejen jablky, ale i dalšími produkty.

Zemědělství
Zemědělská výroba těží z vynikajících přírodních podmínek v severovýchodní části kraje, kraj vyniká hlavně rostlinnou výrobou – pěstováním pšenice, ječmene, cukrové řepy, brambor, v příměstských částech ovoce (jablka, hrušky, višně, meruňky, třešně), zeleniny a okrasných rostlin. Rozvíjí se pěstování energetických plodin, zejména řepky olejky

Průmysl ve Středočeském kraji
Stěžejními průmyslovými odvětvími jsou strojírenství, chemie a potravinářství. Škoda Mladá Boleslav se stala podnikem celostátního významu. Několika významnějšími podniky je zastoupeno i sklářství, keramika a polygrafie.

Zdroj NET

Další odpovědi
štamgast

SČ kraj je prospěšný chemickou výrobou v Kralupech.

elektrikář

Rozšíření jabloní je o hodně větší nez středočeský kraj. Před lety se vyvážekla jablka do německa i ze severočeského kraje. Dokonce se na to stavěly speciální lodě. V Hamburku se prodala jablka a z rozebraných lodí zvaných bedňáky se v okolí Hamburku stavěly dřevěné domky,