zvedawec

Je stávající systém vůbec smysluplný, když má tato planeta jen omezené zdroje?

Odpovědi
Kelt

Když se zdroje vyčerpají, přestane systém fungovat. Ale takových předpovědí bylo, že do roku 2000 nebude ropa a uhlí atd. Ale když systém zatím funguje, a neměl by, tak je někde něco špatně, nebo tomu někdo nerozumí a jiní naštěstí ano.

Drap

Znáš nějaký lepší systém? Poděl se s námi a s lidstvem.

zjentek

Rozhodně ne. Zatím se zdroje nevyužívají smysluplně. K tomu jsme jako lidé ve vývoji zdaleka nedozráli. Někteří snad ano, ale takovým jedincům přináší většinová společnost zpravidla KRUTÉ UTRPENÍ.

Dá se říci, že pro dnešní společnost je smysluplné využívání zdrojů v zásadě utopií. Dnes se zdroji plýtvá jejich nesmyslným, nerozvážným prodejem za JEDINÝM účelem a tím je FINANČNÍ zisk, s kterým doposud neumíme dále hospodárně pracovat. Jednoduše nevíme, jak jej zúročit efektivněji, než opakovaným nákupem mrzkých materiálů (jejichž výrobci zjevně a ZÁMĚRNĚ trpí časovou distorzí), jenž už nejsme s to později zařadit do procesu přirozené recyklace. A vlády, místo aby chránili náš život, tak nám tuto sebedestrukci umožňují. Nám „PODNIKATELŮM“. A za to od NÁS PODNIKATELŮ často dostávají vyčiněno, protože nás nikdo nenaučil, kdy máme „DOST“. Pak proto taky nevíme, KOHO VOLIT!!! To je celé…

Ani nevím, jak tento dnešní směr výstižně pojmenovat (bo konzum je jaksi „slabý odvar“), ale snad v budoucnosti najde pro příští generace své odstrašující jméno.