PořádSmutná

Je standardní, že učitelé na gymnáziu studentům tykají?

Ze základní školy na to sice zvyklá jsem, ale přesto mě to zaskočilo, protože na gymnáziu, kam jsem chodila na přípravné kurzy, nám obě profesorky vykaly. Přijde mi to tak správné, jelikož si myslím, že na gymnáziu by se studenty měli vyučující mluvit jako s dospělými lidmi, ne nám tykat jako na základní škole nebo ve školce.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to víceméně podle místních zvyklostí.Neni na tom nic nezvyklého. Mě osobně po celý život tykání lépe vyhovovalo.

Další odpovědi
Kulpix

Též nsem, toho názoru, aby na g.u čitelé studentům(žákům) vykali. Jde taky o to, jestli je to osmi nebo čtyřletý gympl. Na tom osmiletém bych ještě tykání bral. Tak dva tři roky.