Miroslavst

Je správné třídit odpad a nechat dál zpracovávat druhotné suroviny? Co se z těch surovin dále vyrábí?

Co se dále vyrábí např. ze železného šrotu?
Odvážíte také železný šrot nebo barevné kovy do sběrny k dalšímu zpracování?
http://www.no­vinky.cz/krimi/227762-kovovy-srot-trcel-ze-skody-felicie-na-vsechny-strany.html

Nejlepší odpověď
arygnoc

třídit odpad vás bude bavit do té doby, než uvidíte sběrný vůz, který všechny kontajnery se tříděným odpadem nasype do sebe bez ohledu na to, co v nich je.
a pochopíte, jak to vlastně s tím tříděním je.

Další odpovědi
sejtanka

Ale jo,aspoň ty plasty naše rodina třídí,jinak nám víc neumožňuje obec,žádný kontyš v dohledu,tak to perem do popelnice.

anonym

My máme barevné kontíky vyrovnané vedle sebe jak vojáky.Třídíme odpad poctivě.Auta takhle napěchovaná nevidím,jen kárky,a ty se vždy k večeru tak krásně měděně lesknou…

aramah

Tak z toho nemůžu, jinak třídíme ano.

Jikra

Tzv.železný šrot je základní surovina pro hutě.
Po roztavení společně s Fe a legurami vzniká kvalitní ocel k dalšímu zpracování. Bez šrotu by to mohli zabalit.
Šrot do sběru samozřejmě odvážím.

venkovan

Železo nám odváží určití občané. I to co potřebujeme doma nechat.
Když náhodou něco zbyde, tak to dáváme hasičům a nebo do sběrného dvora. Jen výjimečně s tím jeden do sběrny – časově se těch pár korun nevyplatí – proto raději dáme hasičům.
Ze šrotového železa se dělá vše . přidává se do tavby.
A k třídění d o velkoobjemových kontejnerů. Svozové firmy musí tak jako tak tříděný odpad v kontejnerech roztřídit znovu, protože v plasty se dál třídí podle jejich vlastností (PET, PVC, PP, …) A to samé u papíru (noviny, kartóny, barevné časopisy, …). Takže sesypání dvou či tří kontejnerů není žádné provinění vůdči lidem protože vše stejně beží na třídičku. Ale co je podstatné a proč třídíme – pracovníci potom třídí jen určitý objem odpadů, není v takovém tříděném odpadu zbytkové jídlo, hadry apod.
Takže třídit pořád a pořádně, pokud to firma sesype, tak je to pro ni lepší než aby se třídil celý komunální odpad.

alili

rozhodně je správné třídit odpad, jsme jedna z nej…republik v eu v třídění…a i když bysme někdy viděli že se to sesypává dohromady (což je podle mě většinou blud…pořád dokola omýlaný..pač my máme konťáky tak, že na ně vidím z okna a vždy je totříděno, tak jak to má být…každopádně třídit odpad je morální povinnost každého…když můžeme konzumovat věci, tak bysme se měli snažit nezanášet zbytečně planetu dalšíma věcma…a taky vytvářet přijemné prostředí pro nás a naše děti…kdo by taky, kromě messies :), chtěl žít v odpadcích…
Vyrábí se z nich moře užitčných věci, toaleťáky, papíry do tiskárny, sešity, z plastu deky, mikiny, naušnice, termoprádlo..atd… my třeba třídíme i hliník…