miláSimča

Je špatně že piju až tak hodně vody denně?

Denně vypiju cca 7 litru.
V létě tak o 3 litry víc.
Je špatně že toho vypiju za den tak hodně?
Vím že prej tím víc tím líp ale 7 litru je vážně celkem dost.

Nejlepší odpověď
quentos

„Čím víc tím líp“ je mýtus. Množství spotřeby vody je podle posledních výzkumů individuální.
7 litrů je opravdu moc, zdravý člověk vypije v průměru 1–3 l denně.
Máte-li potřebu tolik pít, zajděte si k lékaři – může to být příznak nemoci (např. počínající cukrovka) a můžete si tím i poškodit ledviny…

Další odpovědi
marci1

Pochybuji, že bys vypila tolik litrů vody. I kdyby to byla pravda, ohrožuješ si zdraví a dokonce i život. ☹
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=74­9706

klumprt

Stačilo by tak 2 litry v létě 3 nebo 4. To „čím víc, tím líp“ už někteří odborníci taky zpochybňují. Spíše jde o propagandu výrobců balených vod.

Googluj „pitný režim“.
Například tento článek vypadá celkem důvěryhodně:

http://www.svet-zdravi.cz/clan­ky/pitny-rezim-nesmysl-nebo-odborne-obhajitelny-zpusob-konzumace-tekutin

Nazdar Bazar

Podle mně jsi to špatně vypočítala.

Kelt

To se mi nějak nezdá. Měříš si to dobře. PET láhev je 1,5 l, některé mají 2 l. Děláš nějaký sport, nebo se více potíš. Když piješ sladké limonády, máš potom žízeň a musíš si to ředit. Máš přijatelnou teplotu v místnosti? Když tam máš přes 40°, tak se takové spotřebě nedivím. A hlavně máš v pořádku ledviny?

Tomi.o

Někde sem slyšel že, když se vypije moc vody začnou ti praskat buňky a umírá se na to, ale to by muselo být trochu větší hodnota.

Turkiš

Když jsem byla v nemocnici(už před hodně lety asi 7), jedna holka tam byla kvůli tomu, že moc pila. Měla něco s ledvinama, či co. Takže lepší vypít 1,5–2 litry vody za den.