zaneta09

může batole pít vincentku

můžu 13 měsíčnímu batoleti dávat trochu napít vincentky?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

To je silně mineralizovaná voda. Já bych jí raději nedávala. Nevíte, co to s tím dítětem udělá. Dávala bych jenom kojeneckou vodu. Jestli chcete tuhle minerálku opravdu dítěti dát, tak se raději zeptejte vašeho pediatra. Ale myslím, že raději ne.

Další odpovědi
Nuk nuk

Minerálky se obecně malým dětem nedoporučují, protože obsahují obrovské množství minerálů a solí. Především je to zátěž na ledviny, starší dítě nebo dospělý zpracuje minerály dostatečně, ale takto malé dítě ne.
Pak také záleží na tom, čemu říkáte „trochu napít“, pokud si od Vás jen tak „cucne“ nic se neděje, ale pokud byste mu dávali jeho vlastní do hrníčku, bylo by to na něj už hodně.

mili

Pro velký obsah solí nedoporučuji.E­xistují jiné přípravky pro kojence a batolata,pokud dítě trpí na průdušky a kašle,v lékárně vám jistě poradí.