Co mam dělat kdyz se dite naloka vody?

Dobry den chtela bych se zeptat mam maleho synovce a byl semnou ve vode ale nalokal se mi trvalo strasne dlouho nez to vykaslal tak chci vedet nejakou rychlejsi pomoct nez aby to vykaslal sam je mu rok prosim poradte mi

Odpovědi
Janulka

Ahoj, já se obávám, že rychlejší pomoc asi neexistuje – maximálně než aby to vykašlal sám, tak ho jemně „bacat“ do zad a měl by být předkloněný.

Krugerka

chytnout za nohy a obrátit vzhuru nohama hlavou dolu..voda mu z plic vyteče..

Lencis

Po vytažení z vody se pokusit vytřepat vodu z těla podobnou technikou jako u vdechnutí cizího předmětu. Tedy:

  • U malých dětí tak do 2 let chytnout za kotníky, podržet hlavou dolů a asi 4× plácnout mezi lopatky.
  • U větších dětí položit tělo přes koleno hlavou dolů a také poplácat mezi lopatky.
  • Velké děti si posadíme zády mezi nohy před sebe a zatlačíme mu na břicho asi uprostřed mezi hrudníkem a pupkem.