Prcek15

Co se stane, když se rozleptá nosní přepážka?

Co se vlastně stane? Dá se bez ní žít? Co se musí udělat? Jsem v tomhle úplně mimo..

Odpovědi
NikkiHeat

Nevím co znamená rozleptá ale většinou je tzv. vybočená a to znamená docela zdravotní potíže. Shodou náhod jsem taky jeden z těch " štastlivců " kteří ji mají vybočenou a bohužel operace mi nebyla doporučena takže docela trpím. Deformace přepážky má za následek především : postupné křivení nosu, sníženou cirkulaci vzduchu do jedné komory čímž řasinky na sliznicích nejsou tak pohyblivé a špatně transportují hlen – člověk mívá často ucpané dutiny a může mít tzv. zadní rýmu, časté infekce HCD, pocit cizího tělesa v krku či nosohltanu, špatné dýchání při spánku a z toho vzniklá únava apod. Je toho celkem dost ale co já vím, jsem jen laik ))

da ny

K proděravění může dojít i při dlouhodobém používání kortikosteroidů.
K poleptání většinou dochází při šňupání návykových látek…
I poúrazové změny přepážky způsobují dýchací obtíže, doporučují se plastiky.
Vlastně ani nevím, jaké by to bylo bez nosní přepážky.
Počkám si na fundovanou odpověď,po svátcích se poptám........