run2

Je slovo „prstit“ spisovné nebo hovorové?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba, abyste si uvědomil, že slovo hovorové je spisovné po mluvenou řeč.

V psaném i mluveném textu patří toto sloveso do obecné češtiny, slangu.

Často dochází k omylu, hovorová čeština je spisovná, obecná atd. je nespisovná.

Dělení slovní zásoby viz odkaz

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-patri-do-spisovne-co-do-nespisovne-a-co-do-hovorove-reci-jaky-je-mezi-nimi-rozdil

da ny

co má s otázkou společného Poltergeist, který jste uvedla v odkazu.?

Další odpovědi
Kepler

Nikdy jsem tohle slovo neslyšel a netuším, co by mohlo znamenat. ÚJČ jej taky nezná.

zjentek

Tak či tak, je to slovo foneticky nezdařilé, neřku-li přímo odpuzující.

Na rozdíl o něj, vcelku „slyšitelně“ působí toto slovo:

https://cesti­na20.cz/slovnik/prste­nicky/ ;)

da ny

Někdo si dal práci:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Poltergeist

autacek

Hovorové, ale asi to dnešní mládeži zevšednělo tak, že to hledají i v pravidlech českého pravopisu. No fuj.

marci1

Spíše bych řekla, že je to slovo slangové, používající mládeží. 🙂

annas

da-ny

vložila jste odkaz na Poltergeista.

zjentek

;DDD

annas

Ad Kepler,

je vidět, že neaptříte k mládeži. 🙂 V archivu je několik otázek, zda může z prstění dívka otěhotnět.

Takže jde o sexuálnío dráždění pohlavních orgánů nebo konečníku pomocí prstů.

zjentek

Počkat, i konečníku? Tak proč by se potom nemohly sexuálně dráždit také i ústa, nebo třeba uši? Netvrdím, že uši a řiť mají stejnou citlivost, chraň bůh, ale myslím si, že by se u zvlášť citlivých jedinců o prsění jednat mohlo, protože dle Vašeho výkladu to vypadá nefér vůči třeba těm uším. Třeba někdo se při představě ušního lalůčku vzruší mnohem intenzivněji, než při představě konečníku a proto mně tento výklad přijde zarážející… ;)

annas

Ústa a uši nepatří k pohlaví. Takže jedině reklamovat u toho, kdo vymyslel a navrhnout, ať význam rozšíří.

Možná že ta zadní část těla se týká obou partnerů mužského pohlaví.

zjentek

Zatímco koničník sedne k pohlaví jak vyšitej, sorry jako ;)

annas

Acho jo. Jako vždy ty moje překlepy.