Jsemtady

Je skodlive opekat si parky v umelem strivku?

Jak se klasicky olekaji napriklad na ohni parky. Kdyz jsou treba kureci, ktere maji omele strivko, ne ten obal, ale vypada to jako strivko, je skodlive je tak opect?
Pominu beznou skodlivost parku, jde mi o to stricko ze to neni to z prasete.

Nejlepší odpověď
arygnoc

v podstate tie „párky“ môžu byť v prírodnom črievku, alebo v črievku z papiera (buničiny, náhrada prírodných črievok, jedlé) alebo skutočne umelohmotnom (fuj!).

To posledné by som určite nekonzumoval a v žiadnom prípade čokoľvek stráviteľné v ňom ani nepripravoval (varenie vo vode, v mikrovlnke či dokonca pečenie na ohni).

Další odpovědi
cochee

A vem to takhle – ty bys neměl/-a strach to sníst? Nějakou potenciálně umělou hmotu, o které ani nevíš, která to je, a to ještě degradováno vysokou teplotou?

isteron

Doporučuje sa to vopred olúpať. Predsa je to len umelina, a narobí to smrad.

marci1

Samozřejmě. V žádném případě to nedělejte.

Dochy

Jednou jsem si chtel na panvicce osmazit kus tocenaku jako obvykle. Normalne jsem koupil kus v obchode… A ten smrad kdyz se ta sr… do ktere to zabalili zacla skvarit… Samozrejme to slo cele do popelnice. Nechapu, jak nekdo muze neco takoveho zabalit do plastu, kterej vypada jako orig. strivko ☹

Takze za mne: urcite nedoporucuju. I kdyz nevim jak je to stema „jedlyma“ strivkama.

anonym

já ti poradím -nejez ani jedno, ani druhý, obojí je fuj

iceT

Párek v umělým střívku by se nad ohněm fakt olekal.

Dagmon

Nechtěla bych se Vás dotknout, ale dám Vám příklad. Vezměte kuřecí stehýnko, naložte si podle své chuti do marinády, pak vyjměte a pevně zabalte do igelitového pytlíku. To celé pak vložte na gril a opékejte.

elektrikář

Umnělá střívka se vyráběla z hovězí a vepřové kůže.Uvařená klihovitá suspenze, s na speciálních strojích se vytvarovala a sušila. To se používalo než se začal vyrábět igelit a jiné zlepšováky.