cizrna

Je reálné, že je bůh počítačovým mágem a jeho všemohoucnost platí pouze pro náš vesmír?

Zjednodušeně řečeno: Bůh vytvořil na počítači dokonale nasimulovaný vesmír, včetně hvězd, planet a života. Stvoření lidé mají svobodnou vůli, vlastní inteligenci, pomocí počítačových algoritmů jsou „vytvořeny“ námi známe fyzikální zákony, lidé chodí po Zemi, jsou přitahování gravitací,… potravní řetězec,… rostliny dávají kyslík, my rostlinám oxid uhličitý, vše je perfektní.

Může být Bůh pouhým smrtelníkem ve svém světě, ale z našeho úhlu pohledu ho vnímáme jako toho všemohoucího Boha? Může pouhým stisknutím tlačítka na klávesnici vymazat planetu, tlačítkem „stop“ například zastavit letadlo ve vzduchu za letu, může tak popřít naše fyzikální zákony, pro něj něco běžného a pro nás naprosto nereálného.

Může takto fungovat jeho všemohoucnost?

Odpovědi
klumprt

To by musel bejt počítač jako kjáva! 🙂 O Bohu si můžeš vymyslet cokoli a všechno bude zhruba stejně možné. Například, že Bůh je Jaromír Jágr, ale nestará se o nic jiného než o hokej.

SirTonic

Ty lidi se musí hodně nudit, když vymýšlí takové Pitchowiny

Cenobita

Existence boha není zcela jistá, chybný byť sebemenší důkaz, nepomůže ani pokus ho poslat ho do Pekel a vzývat Satana, stále se nic neděje.

Nejspíš se Vesmír organizuje sám a nejspíš je Vesmír sám o sobě živou entitou, živým organismem.

Další možností je, že je Bůh žijící ve vyšších dimenzích než je naše 3D. Nějaká hyperdimenzionální nebo interdimenzionální bytost. Je to jako když se dáváme na mouchu, také jsme ji v jistém smyslu nadřazeni.