Rokio

Je reálné, že nás do 50 let navštíví mimozemšťané?

Je alespoň malá naděje?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Někteří astrologové tvrdí, že vyčetli, že jsme tu měli návštěvníky v době Kristově. Nevím, ale byl by tím vyřešen hlavní problém existence mimozemšťanů. (Asi většině křesťanů už v dětském věku dojde, jaký je hlavní problém jejich existence. Ten není v tom, jestli mohou nebo nemohou být. Samozřejmě že mohou, pro Boha by to nebyl žádný problém zařídit. Ale ten problém je v tom, jak by to bylo s jejich vykoupením. To by Kristus musel své nepředstavitelné utrpení v každé civilizaci opakovat? Ale pokud tu tenkrát měli nějaké delegáty, kteří by pak doma mohli poreferovat…)
Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že aby taková návštěva byla možná, musel by to buď nějakým zázrakem zařídit sám Bůh (což by pro takovou výjimečnou událost jistě mohl), nebo by taková civilizace musela být proti nám mnohem vyspělejší. Musela by si umět poradit s kosmickými vzdálenostmi nějak jinak. Ani pro nás nedosažitelná rychlost světla ještě neumožňuje kontakt s případnými civilizacemi ani v rámci naší galaxie. Když si představíš, že maximální délka takové výpravy by mohla být nějakých 20 let, jenže průměr naší galaxie není ani 20 světelných let, ani 200, ale rovnou 200 000.

Další odpovědi
da ny

Je, ale nemusí Vám to dát najevo.
Bodou Vás pozorovat v utajení 😉
Dobrou noc!

Filip84

Mimozemšťané jsou domněnka.

Tys nějakého někdy viděl? Mluvil jsi s ním? Jak? Jak vypadá?

Ano, je vysoce nepravděpodobné, že jsme ve vesmíru / vesmírech sami. To ano, ale kdo říká, že nám relativně blízký jiný nejvyšší druh není, třeba, na úrovni psa? I to je relativně vysoký stupeň žití. Ale i když je to nepravděpodobné, že nejsme ve vesmíru sami, není to vyloučeno.

Proč se ptáš pořád na takové pakoniny? Jak Ti někdo může říct, jak reálná je šance, že Tvé domněnky existují?

Piš si to na shizofrenik.cz, tady to fakt není. Furt dokola, pořád! 🙄🤪

Pavel Vokáč

Země je dost stará. Určitě existuje dost planet se životem, ale budou na stejné nebo nižší úrovni. Možná i my jsme na vrcholu možného a dál než mimo hvězdnou soustavu se dostat nedá.

zjentek

Držím ti palce, mně už bylo. Mám prostě smolíka 🤷‍♂️

Themeansar

Veškerý život zde je mimozemského původu podívej se do zrcadla a spatříš mimozemšťana

kajak98

Sice v roce 2017 profičel naším solárním systémem první objekt z cizího hvězdného systému (dostal název Oumuamua – viz. video), ale silně pochybuji, že tato mimozemská sonda nenajde ve vesmíru nic zajímavějšího než planetu Země. Pokud je přece jen planeta Země zaujme, tak je určitě nebude zajímat lidská rasa, ale viry, které jsou na vyšším vývojovém stupni než člověk. Pokud se budeš čertit, že to není pravda, tak ti připomenu, že 18–25% tvého genomu má virový původ a že je součástí tvého genetického materiálu. Vesmírné návštěvníky pak možná zaujme i to, že viry podporují rozmanitost, protože snižují počet přemnožených druhů na planetě a dávají tak prostor těm vzácnějším. Čím je totiž organismus běžnější, tím je pravděpodobnější, že se vyvine lokální epidemie viru, která ho napadne a tím věci ponechá v rovnováze. Takže za mě je bude zajímat spíše svět virů, než nějaký člověk, který je vlastně jen jeho slepá vývojová větev.

paul1

Možná, že už tady byli. Nevím přesně kde, ale na jednom kostelu je mezi různými soškami na průčelí soška kosmonauta. Také je pár nevyjasněných věcí, které se nedají vyrobit ani současnou technikou – např. spojení balvanů v Machu Pichchu v Peru. atd.
Dnes 13.5.) jsem něco našel:
https://www.top­ky.sk/cl/13/25­13603/Vedci-odhalili--kedy-by-Zem-mohli-kontaktovat-mimozemstania--Ved-to-je-

Kalim_YT

Už ve starověkém Egyptě si pokládali tuto otázku.

Ametyst

Jistě. Když už nebude čím lidičky vystrašit a jak je zmanipulovat, navštíví nás i dřív.

Nikolas12gay

ano moji babku ladu unesli už asi před 5 lety děda mi říkál že se někdy vratí ale ne nebo pčkej ty si mimožemštan neser mě mališkej pošlu na tebe bobana tan tam přijede na krávě a dá ti taků ranu do ripáku že se s toho posereš tak zmlkni a sklapni inak ti líznu kulky jednou a pro vždy.proto muj stríc staví japonské báráky prý jsou tam věichni malo vyspaní tak bud tiho jinak ti pošlu recept na paluvou kočko omáčku kterou ti dám do řiti.

12(5+7)lungo

Jistě,zrovinka jsem telefonoval s Jirkou Gagarinem, (přál jsem jeho dceři Lajce a vnučce Balalajce k narozeninám) a on říkal, že odsud shora je patrné, že již dávno na zemi padají,však jsou ještě nezralí, takoví fialoví zlí a zákeřní zmetci. Ale ti až prý dozrají, povídal, hochu,tady nahoře blti bude líp…

Porkman

Je to možné, ale ne příliš pravděpodobné.

kajak98

Filip84: Jediné pakoniny tady vykládá ten rozvědčík z Hradu – prý dva světy a dokonce v České republice 😁

da ny

Na Planetu lhářů (Erich von Däniken) mají cestu dalekou. Lidský mozek (prozkoumán, snad z 20%) pravděpodobně není schopen některé věci vnímat, lidé přijmout a pochopit.
Ve vesmíru i na Zemi funguje jin a jang, tedy dobro a zlo. člověk neví, co od návštěvy mimozemšťanů očekávat. Cestu mají dalekou. Do 50 let se jistě objeví, snad i do tvých 50 let.
Je možné, že až NASA a Vatikán „odtajní“, co zatím tutlají, spadne takovým, jako je Filip84 brada. ;)
Zbývá jen otázka, zda ti mimozemšťané budou mít chuť, dát o své přítomnosti zde, lidem vědět.

„V galaxii Mléčná dráha, by podle použitých parametrů pravděpodobnosti mělo existovat nejméně 36 pokročilých civilizací schopných vysílat komunikační signály do vesmíru. Ve skutečnosti by prý ten počet mohl být ještě vyšší.“
https://www.de­nik.cz/veda-a-technika/vesmir-astronomie-galaxie-civilizace-zivot.html
Věřím, že někteří tu léta jsou (nemám na mysli mimoně = lidi), uvízli zde a s lidmi se i „smísili“. 😉
Pravda je, že na Zemi jsou materiály, kovy, jevy, které lidská ruka/hlava vyrobit neumí. Odněkud být musí.

Filip84

dany: Prozatím vždy, když se setkala vyspělejší civilisace s méně vyspělou, to setkání dopadlo pro tu méně vyspělou tragicky.

Pokud by tady ti mimozemšťané byli s to docestovat, bůhví odkud, je poněkud jasné, že jejich civilisace bude vyspělejší.

Já samozřejmě nemohu říci, že pro naši civlisaci dopadne setkání s mimozemskou vyspělejší civilisací tragicky, protože prozatím se vždy setkávaly civilisace lidí. To ale neznamená, že bychom to měli riskovat!

Jestli jsou, tak ať jsou daleko pryč! 😅

Ametyst

Rokio, nenech se Filipem otrávit: on neustále kritizuje znění otázek, odpovídá otázkou, a vzteká se, že není podle něj. Nejsi v tom sám.