HonzikPernik

Je psům venku zima, když je venku pod nulou? Můžou dostat rýmu a taky kašlání?

Nejlepší odpověď
www

Většinou není.
Trpí tím pouze různá přešlechtěná a ‚módní‘ plemena, potřebující oblečky, botičky ap.
V tom případě je ale na chovateli, jakého psa si pořídí, zdali z lásky, nebo třeba z prestiže (bez ohledu na prostor, rasu, atd.)
Názor

Další odpovědi
anonym

Psi, kteří žijí venku a spí v boudě si zvykají postupně na ochlazování a do určitých stupňů mrazu jim zima nevadí. Když je bouda zateplená, tak se tvrdí, že do mínus 15 by mu zima vadit neměla. Jak je větší mráz, měl by pes být v nějakém bytelnějším nevytápěném úkrytu (na noc) třeba v chodbě domu, garáži atd.
Psi, kteří žijí v přetopených bytech se musí na vycházky chránit před deštěm, mrazem, blátem, sajrajtem na chodnících atd. protože jim hrozí rýma, kašlání a zápal plic i nastydnutí od ledvin atd.
V bytě se jim totiž nevytvoří dostatečná srst, jsou naopak zchoulostivělí a prudké střídání teplot při větších mrazech venku a přetopeným bytem mohou odskákat
na zdraví bez ohledu na plemeno, velikost a typ srsti.
Doplňuji:
Pobytem venku a ustájení v zateplené boudě s předsíňkou se týká samozřejmě plemen vhodných pro takový chov, tedy plemen dostatečně osrstěných a s vhodným typem srsti.

ladaadal

Jak už bylo psáno. Domácí „gaučák“ má srst přizpůsobenou teplu domova a venku mu zima na procházce bude a může dostat i rýmu, kašel, nastydnout.
Pes, který je celoročně venku si na podzim začně tvořit podrost (zimní srst, která na jaře zase líná).
A jakékoli debaty o stupních jsou k ničemu, jde-li o obecné diskuse. Náš středoasiat si do boudy vleze v létě, když je mu horko. V zimě i v –30 leží před boudou nebo se válí ve sněhu a je mu to fuk. Narodil se v prosinci a toto plemeno vyrůstalo v –50°C, takže nějaká dvacítka pod nulou je pro něj náznak, že bude ještě líp. 🙂. naproti tomu věřím, že takový Pražský krysařík se bude klepat zimou i při 5 nad nulou.

Frnžalka

Ano, mohou. Dostanou, rýmu, kašel, angínu i zápal plic. Záleží na tom, čemu je pse vystaven. Na prochladnutí může reagovat jako člověk. Některý pes je otužilejší, jiný choulostivější. Čím méně pohybu v chladnu pes má, tím dřív nemoci podlehne. Záleží na ustájení, kondici a také plemeni psa. Někteří jsou na chladno geneticky více vybaveni. Např. severská primitivní plemena. malamuti, haskyové a pod. Ti mají hustou podsadu, tj.jemná srst, která je překryta delší a tvrdší srstí, tzv. pesíky.

hanicka.k.cb

www: Nesouhlasím. Fenka, která žije jinak celoročně v boudě, přes zimu musí zůstávat alespoň v chodbě, protože (mimo to že se třese zimou, což ji na 100% není zrovna příjemné) jí jinak hrozí zápal plic, může nastydnout na ledviny atd. A není to žádnej „přešlechtěnej“ pejsan, je to obyčejná vesnická směska, středně velká.
Botičky a oblečky jsou vyložený nesmysl u těch psů, kde jsou jen módním doplňkem. Jsou ale i pejsci, kteří je na zimu potřebují (např. už jsou starší, náchylnější k určité nemoci nebo nemocí trpí).
PS: Ti „módní“ psi jsou vyloženě chudáci, jejich majitelé si vůbec neuvědomují, že je tím trápí…