zistan

Je pro vás důležitý původ zboží?

Sledujete zemi původu zboží nebo vám jde jen o cenu?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom o jaké zboží se jedná. Pokud je možnost, tak preferuji domácí produkci

Další odpovědi
anonym

Nikdy mi to moc nevadilo,dnes se podívám,hlavně u potravin.Země původu-Polsko,zboží vracím zpět do regálu.

marci1

Samozřejmě preferuji, pokud je to možné české výrobky. Nejvíce mě však zajímá kvalita výrobku.

suaeda

Dávám přednost českému zboží. Bohužel v současné době je to čím dál tím horší zjistit původ. Na obale je označení český výrobek, nebo kde se tobalilo, případně ještě čárový kód, ale vůbec to nemusí být pravda.

pusinka50

původ zboží je pro mě důležitý, pakliže v malinkých písmenkách je uveden a já to přečtu. Když to přečtu, pak se snažím kupovat jen české potraviny. Když ta malinká písmenka nepřečtu, možná někdy koupím i zahraniční výrobek. Ale mimo baleného sýra a balené šunky nekupuji nic vakuově baleného, kupuji jen české výrobky a nekupuji nic v krabičkách a sáčcích ani žádné polotovary, žádné müsli atd., mimo třeba sáčkového kysaného zelí z České republiky apod., kde si mohu ověřit českého dodavatele. Snažím se nakupovat jen čerstvé věci a co nejmíň konzervovaného zboží, ale to jsou zas jen sterilované okurky či sterilovaná rajčata, nic víc.

Hamon

Ani nevím. Mám své oblíbené značky (a když nad tím tak přemýšlím, povětšinou české nebo ex-české) a kde jsem je vzal, to fakt netuším. Na ceně mi nezáleží, spíš na momentální náladě.
Ale třeba když jsem vybíral mobil, šel jsem jednoznačně po ceně, protože pro mne není nic z „nadstandardních“ funkcí důležité.
Doplňuji:
Ty značky jsou částečně určitě dané tradicí – co kupovali rodiče. A pokud jsem s ní spokojený, není důvod měnit.

badisko

mam svoje proverene znacky ..a tech se drzim.....:D

honza19hk

dle toho co to je za produkt.Ale většinou mi to jedno kdo to vyrobí,hlavně když to není šmejd.

Dagmon

Rozčiluje mě reklama „nakupujte hezky česky“ co hlásá „Penny“. Já prostě koupím to, co potřebuji a jakž takž znám. Když mne něco zláká obalem, či něčím jiným, přečtu si složení a přiznám se, že většinou vrátím zpět do regálu. Jinak mám raději francouzské sýry, než ty naše. To si raději připlatím. Maso kupuji v řeznictví, po původu nepátrám. Ovoce a zeleninu kupuji podle čerstvosti, po původu se rovněž nepídím. Ale jedno vím zcela jistě. Týká se to česneku. Koupila jsem „zaručeně“ český česnek a byl hodně drahý, tři hlavičky skoro šedesát korun. Stál za to h.., nechci být sprostá, ale byla jsem naštvaná. Takže pro mne není důležité odkud zboží pochází, ale jaká je jeho kvalita a jestli jeho cena odpovídá kvalitě…