dgfdgf

Je pro hráče, kterej hodně cestuje, lepší herní konzole (Xbox nebo Playstation), nebo notebook?

Doma je asi lepší hrát na počítači, ale teď se ptám na hraní při cestování. Několik věcí, co mě napadá:

Ke konzoli potřebuju televizi, takže musím bejt na hotelu.

Asi je lepší hraní na konzoli než na notebooku, protože notebook má menší obrazovku než televize. Hráli byste radši na notebooku nebo konzoli?

Prostě jak nejlíp můžu hrát v cizí zemi, když tam nemám svůj dům se stolním počítače.

Při odpovídání prosím berte v úvahu, že moje znalosti elektroniky jsou primitivní.

Doplnění – Má hraní stejný hry na konzoly nějaký výhody oproti počítači? Hraní stejný hry, nemluvím o exkluzivitách.

Nejsem si jistej, ale gamepad bych asi taky nepočítal, protože při hraní na počítači můžu používat gamepad a na konzoly můžu používat myš a klávesnici. Ale nevím jestli to tak je u všech her.

Maj některý hry lepší obraz na konzolích? Je to hra od hry a musí se to vyzkoušet nebo je jedno ve většině případů lepší?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží co a jak chceš hrát a na dalších podmínkách. Spousta notebooků, zvláště těch větších, má i nějaký výstup na monitor, takže s moderní TV nebývá problém. Jen si zkotroluj kompatibilitu, výstupy/vstupy videosignálu jsou různé.

VGA/Canon 25 – už poměrně starý, analogový. Upouští se od něj, ale zas je to standard, který ze setrvačnosti zůstává jako druhý konektro skoro na všem
DVI – jeden z nejstarších digitálních (DVI-D), často v konektoru bývají i analogové linky (DVI-I je kombinovaný), takže dovoluje jednoduchou konverzi na VGA. Neobsahuje audio signál
DP, HDMI – zatím asi poslední normy, existují v různých verzích. V některých případech lze provést jednoduchou konverzi mezi nimi, nebo na DVI-D. Obsahují (mohu obsahovat) i audio, HDMI dovoluje i zpětný přenos příkazů (ovladač TV pak může ovládat video přehrávač na PC)

Další co by tě mohlo zajímat: Herní konzole bývají na hry uzpůsobené Před případnou koupí si zjisti jaké hry pro tu konzoli ještě lze sehnat a jaké už ne. Notebooky jsou zejména spíše pro kancalářské činnosti (i když spoustu her také zvládnu, na ty náročnější na grafiku můžeš zapomenout) – existují i herní notebooky, ale počítej s tím, že jsou těžké, velké, drahé a na baterku to hraní moc dlouho nevydrží.

Nic z toho není absolutní, téměř určitě bude existovat i lehký herní notebook se skvělou výdrží. Ale nedoplatíš se.

Další odpovědi
aliendrone

No, BÝVAL jsem příznivcem Sony (můj poslední Playstation byla 3), ale to je minulost. Pokud bych šel do konzole (nešel, už NE!), zvolil bych X-box z mnoha dobrých důvodů, přičemž zásadní jsou NÁKLADY (nejen pořizovací, ale i HERNÍ – děsné kvantum her na PSko je šité na DLC, který pokud nezakoupíš, tak si pořádně nezahraješ, resp. nejsi konkurenceschop­ný). :(

A Mrkvosoft má i lepší služby a komunitní podporu, tedy se mi to tak jeví, jak píši, dnes za tyhle krámy sedu jen u kámošů „skalních“ kde stejně paříme jen staré pecky. :)

Já bych být tebou volil NTB (HERNÍ), na velikost displeje nekoukej – čumíš na to zblízka a s šírkou zorného pole kukadel NIC NENADĚLÁŠ a už 17" displej je tudíž víc než dost. Navíc i když si DOST přiúplatíš (oproti konzoli cca 50k), tak se ti to VRÁTÍ – cena her samotná, nepotřebuješ k provozu „zobrazovací jednotku“, univerzální využitelnost (tedy NEJEN na hry) a to včetně provozu na baterie (můžeš hrát třeba i v autě), všechny bejkárny máš k dispozici OKAMŽITĚ (nemusíš pořád něco nastavovat), komunitní podpora her o jaké se konzolistům ani nesní (lokalizace do češtiny, kvanta herních modů aj.)…

Takže když pořídíš třebas https://www.de­ll.com/en-us/shop/gaming-laptops/alienware-m17-r3-gaming-laptop/spd/ali­enware-m17-r3-laptop/wnm17r3mxs , tak si sice příplatíš (ale ber v úvahu, že je to ALIENWARE, spadá pod Dell, což ti možná něco řekne – už jen s ohledem na zákaznický servis), zato máš SKVĚLÝ stroj NA VŠECHNO, nejen na hraní. Jediná nevýhoda (zcela logicky s ohledem na výkon) je, že ho hlavně v létě ho nerad budeš držet na klíně. Přikoupit „chladící sokl“ (podložku s větráčky) DOPORUČUJI! ;) :D :D

Reganois

Dneska bych sáhl po Play-stationu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.