Gus_Fring

Je při cvičení 3 sérií obsahující 20 kliků, 40 sedů-lehů a 50 dřepů dobré cvičit ob den nebo každý den?

Žádám o odpovědi, nikoliv komentářu typu: „Zajdi si do fitka se zeptat“.

Odpovědi
led

Skúste si zohnať pamäti Arnolda Schwarzeneggera.
Schwarzenegger, Arnold – Total Recall – Můj neuvěřitelný životní příběh
tu píše aj o svojom tréningu.

Kelt

To záleží na kondici dotyčného. Ze začátku je tam dobré dělat jednodenní přestávku, pak třeba každý den. Po nějaké době ti nebude stačit ani to a pak bys měl jít do fitka. Je lepší jít do fitka si zacvičit, než kupovat činky pro sebe.

led

Úryvok z uvedenej knihy (Schwarzenegger, Arnold – Total Recall – Můj neuvěřitelný životní příběh):
" Čtyř-nebo pětihodinový trénink, na který jsem dříve býval zvyklý, už nepřipadal v úvahu, a tak jsem se rozhodl trénovat dvakrát denně: dvě hodiny před prací a dvě mezi sedmou a devátou večer, kdy už byl v posilovně klid a zůstávali jen opravdu zarytí vzpěrači. Zpočátku mě tenhle rozpůlený trénink dost otravoval, ale to se rychle změnilo, když jsem na sobě začal pozorovat výsledky: Najednou jsem se dokázal víc soustředit a rychleji čerpal nové síly, ačkoli jsem do cvičení zařazoval delší sady s větší zátěží. Když se mi to podařilo, přidával jsem si třetí cvičení v době oběda. Pokaždé jsem se zaměřil na konkrétní část těla, kterou jsem považoval za nejslabší, a věnoval jí třicet až čtyřicet minut maximálního soustředění, ať už to bylo dvacet sérií dřepů nebo stovka cviků s činkou. Totéž jsem dělal i po nocích, když jsem se ještě v jedenáct vracel do posilovny, abych tam hodinu cvičil. Pak jsem ve svém útulném malém pokojíku uléhal ke spánku a cítil, jak ten či onen sval brní nebo škube. Naplňovalo mě to radostí a uspokojením, protože jsem věděl, že teď svalová vlákna porostou ještě rychleji.