dgfdgf

Je pravděpodobný, že budu muset s notebookem do opravny?

Trochu kapek kafe, možná trochu víc kafe, jsem vylil na část klávesnice. Hned jsem to utřel, notebook vypojil a na 1h jsem ho otočil, aby z něj kafe, jestli tam je, vyteklo. Asi nic nevyteklo.

Je to vážný, nebo se to občas stane?

Když problémy nepřišli, můžou přijít, třeba za několik dní?

Odpovědi
Filip84

Pokud ten laptop nemá zvýšenou odolnost proti kapalinám, je vysoce pravděpodobné, že servisní zásah potřebovat bude.

Tvůj popis je nedostatečný. V takovém případě je nutno, okamžitě, vytáhnout napájecí kabel a vyndat baterii. Pokud tam tu baterii necháš, tak je to stejné, jako bys napájecí kabel nevyndal.

Hodina je málo, ta tekutina opravdu vyschne za několik dnů. Pomůže umístit laptop do nějaké nádoby s rýží, sáčky se silica gelem atp.

Jde o to, že v každé elektronice, pokud není utěsněná, je prach, a pokud má laptop aktivní chlazení, je v něm tuna prachu, s tím nic neuděláš. Pokud se tam dostane kapalina a je všecko odpojené, tzn. vyndaná baterie a odpojené napájení, a zároveň se počká, třeba měsíc, tak ano, tak „tiež som mala žltačku. Ako príšla, tak odíšla“ (ovšem platí to pro čistou vodu, ne pro Kaffee, nebo colu), v opačném případě tam někde dojde ke zkratu. Může se to projevit hned, zítra, za měsíc, nebo za rok. Může se to projevit různě, prostě jako jakýkoli zkrat v takto složité elektronice.

Stát se to mně, nepoužívám to a servisem to zkontrolovat rozhodně nechám. Zvlášť, když šlo o lepivé Kaffee.

Dochy

Těžko říct, nedokážusi představit jak moc kapek to bylo. Klávesnice v noteboocích jsou často jedním celkem, nic by z nich dále dovnitř zatéci nemělo (leda kolem bloku klávesnice – škvírou mezi klávesnicí a krytem) , v případě potřeby je možné klávesnici vyměnit za pár stovek. (bacha, schválně píšu „často“ – netvrdím že to takto je u všech notebooků).
Ano, problémy mohou přijít za pár dní.

  1. kapalina může korozivně působit dlouhodobě atudíž se účinek projeví později¨
  2. sladká tekutina při postupném vysychání projde „sirupovou“ fází, kdy klávesa klidně může zůstat přilepená v dolní poloze (nebo i horní)

elkon

Odpovědnému člověku se to nestane. Ten totiž myslí.

Dochy

elkon: Některé situace nedomyslíš. ¨včera jsem kluka požádal, aby připravil pro sebe a pro bráchu na cestu vodu do lahví. Napustil lahev a otevřenou převrátil na stole s notebookem. Co jsem podle Tebe měl dělat proti tomu? Preventivně mu hnáty urazit hned po narození?