Lgee

Je pravda že v každém bytě či paneláku jsou slyšet kroky obyvatel?

Odpovědi
Rokio

Určitě ne. Pokud je byt dobře odhlučněný, tak tam kroky slyšet nejsou.

elkon

V panelácích většinou ano a nejen kroky i jiné zvuky. Stěny mezi byty jsou dost slabé.

_Bůh_

No standardní kroky ne. Ale když někdo dupe, nebo dělá něco hlučnějšího, tak ano. Prostě ne všechny zvuky projdou přes cihlovou zeď, stejně tak jako v domě. Problémem však je, že většina paneláků je z prefabrikovaných panelů, a ty moc dobře neizolují, a to ani hluk ani teplo/zimu.

Proto jsem zastánce toho, aby se nestavěly králíkárny, ale soběstačné rodinné domy s fotovoltaikou na střeše. Před sto lety králíkárny nebyly, a lidé taky žili. V USA jsou dnes opět napřed, a proto tam nalezneme obrovské satelity s rodinnými domy.