Super guy

Je pravda že v amerických školách se neučí zeměpis?

Nejlepší odpověď
elkon

Asi se tam toho moc neučí, řada Američanů ani neví, kde je Evropa.

Další odpovědi
Arne1

Učit se něco je v pricipu špatně. Přece to otrocké memorování a učení na zpaměť je škodlivé. Správné je problém v kolektivu prodiskutovat, případně si někde najít odpovědi.
Z našeho (špatného) systému učení máme spoustu (prý nepotřebných) vědomostí. Takže většina lidí bez problémů ví, kde je nějaká Amerika, Afrika, Asie. Většinou vědí které státy patří do Evropy a u některých si vzpomenou na hlavní město. Nepotřebujeme si ty informace zjišťovat nebo prodiskutovávat, protože je prostě známe.

Drap

Ta informace je odkud? Nebyl by nějaký zdroj?

jsemjá

Určitě se učí dějepis.

Zvidatel

Nevím, jak to mají s učením zeměpisu, ale ja fakt, že se plno američánů v mapách neorientuje. A plno z nich neví, kde který stát leží – ani z těch větších a známějších, nemluvě o řekách, mořích, horách. Takže bych se tomu nedivil.
Možná umí svých 50 am. států a nějaké vedlejší jako Kanadu, Mexiko a něco z jiýní Ameriky jako Brazílie. Takže možná se vyznají jen v geografii Severní a Jižní Ameriky. Tu se tam možná učí.

anonym

Věřím, že se ho učej. Možná ale ve stylu „USA na první místě“, tzn „Vyjmenuj země severní Ameriky.“

  • USA! USA! USA!
  • You forgot Canada.
  • Meh, Canada, who cares? America, f**k yea!

Často se oháněj tím jejich „Vy taky nedokážete na mapě ukázat Ohio.“ Na to vždycky řikám, že já po nich chci ukázat na mapě Česko, ne Pardubickej kraj.

Pepa25

Učí se. Na druhém stupní (secondary education), tzn. odpovídající také našemu druhému stupní v rámci předmětu „social studies“, což zahrnuje 3 oblasti: dějepis, zeměpis a politika.
Příklad požadavků ve státě Kalifornie je v odkaze.

Zdroj: https://www.ix­l.com/standar­ds/california/so­cial-studies/grade-2