Rokio

Je pravda, že ten, kdo má v dnešní době maturitu, je nic?

Maturitu má snad každý. Má vůbec maturita v dnešní době nějakou hodnotu? Je ten, kdo ji má, alespoň nějak hodnotný v současné společnosti?

Nejlepší odpověď
dudu

Její hodnota spočívá v tom, že absolvent měl možnost získat určité penzum znalostí a předpokládá se, že je bude dále intenzivně rozvíjet. Ovšem je smutnou skutečností, že z dnešních maturantů by např. před padesáti léty zkoušky z dospělosti složila sotva polovina uchazečů.

Další odpovědi
ivzez

Teoreticky má pravdu Led,
ale v praxi už maturita téměř nic neznamená.

Na práce, na která dříve maturita stačila, se dnes
vyžaduje VŠ, protože se snížilo penzum vědomostí k maturitě.
Někdejší maturitě dnes ± odpovídá bakalář.

Hodnota člověka spočívá v něčem jiném,
ne v samotném vzdělání.

Drap

Obzvláště dnešní mladí lidé mají všichni maturitu. Tím samozřejmě hodnota maturity podstatně klesla proti minulosti, ale neni to jen tím. Je to dáno i znalostmi dnešních maturantů. Samotný maturant bez odbornosti je ve většině případů použitelný pro základní dělnické profese.

led

Nie, nie je to pravda.

Maturant, či chce, alebo nechce, má určité znalosti vyššie, ako po absolvovaní základnej školy. Vie čítať a písať, aj keď v dnešnej dobe to mnohí bez výpočtovej techniky už pomaly nezvládajú.
Je rozdiel byť maturantom len zo všeobecných predmetov a byť maturantom, absolventom strednej školy s konkrétnym zameraním. Treba to rozlišovať.
Vzdelanie – základné – pracovné využitie rutinné jednoduché manuálne práce
učňovka – odborné práce na úrovni učňovky
učňovka s maturitou, stredná škola a stredná škola s maturitou – predpoklad pre samostatnú odbornú prácu spojenú s čítaním a vypracovávaním potrebnej dokumentácie, so samostaným myslením, riadenie pracovníkov s nižšou kvalifikáciou

yuko

Maturitu maji temer vsichni, je to takove minimum, co by kazdy mel mit. To ale neznamena, ze clovek s maturitou je nikym a ten, kdo ma vysokoskolske vzdelani je nekdo. I vysokoskolak muze byt upny blbec, ktery krome te skoly nic v zivote nedokazal, nestal se uspesnym, ale ten maturant se muze stat uspesnym podnikatelem, slavnym clovekem. Jak muze byt clovek hodnotny spolecnosti jen proto, ze ma maturitu? Muzu mit maturitu, ale budu treba zlocinec. Muzu mit vysokoskolsky diplom, ale budu lina neco delat. Muzu mit zakladku a budu pracovat, pomahat lidem a budu velice hodnotna spolecnosti.
Ale vzdelany clovek ma vsude dvere otevrene, snadn najde praci kdekoliv i v zahranici. A je mnohem lepe hodnoceny.

Ducher

Jo má že nemusíš makat nohama a rukama. Mužeš sedět v kanclu celý den.

anonym

Jednoduše si polož otázku co dnešní maturant vlastně umí. Většinou prolezl s trojkami, přiliš pozor nedával ani v předmětech které se týkají jeho budoucí profese, ale maturitu prolezl jednoduše proto že ji prolezou prakticky všichni, takže o čem maturita vypovídá ? Že je to jen formalita, neříká nic o tom zda je člověk v nějakém ohledu talentovaný, neříká dokonce nic o tom zda je schopný se učit, protože tu maturitu dostanou nakonec po reparátu i ti co prolézali s nulovými znalostmi a čtyřkami. Proto nemá maturita žádnou hodnotu, protože o tom kdo ji získal vypovídá mnohem méně, než bronzový diplom za plavání 🙂 Zájem o sebezdokonalování nad rámec nutnosti vštípené rodiči je teprve až vysokoškolské vzdělání a to obvykle až to magisterské či doktoranstské.

anonym

Odpověděl sis v otázce sám. Má ji totiž každý. To znamená že nijak nepomáhá identifikovat jedince kteří jsou v nějakém ohledu schopnější a proto nemá žádnou váhu. Stejně jako mají všichni rodný list mají všichni i maturitu, obojí má stejnou vypovídací hodnotu pro potenciálního zaměstnavatele.