xiperio

Je pravda, že posílání textu faxem, se nedalo odposlouchávat (odchytávat)?

Někde jsem četl, že podvratné živly, aby zamezily odposlouchávání od policie, tak se dorozumívaly přes fax. Že to prý nešlo odchytit? Nevíte jak je to dnes?

Odpovědi
jáára

Samozřejmě to bylo a je technicky možné zachytávat faxy třetí osobou. Fax není bezpečný.
Hrál jsem si s tím jako kluk.

led

Je pravde, že bežný občan skutočne nemohol „čítať elektronickú poštu“
Krásna naivita. Verejná bezpečnosť mala obmedzené možnosti, ale… Prirodzene, jestvovali špeciálne zložky, či už boli súčasťou technického oddelenia pre boj s kriminalitou, alebo súčasťou politickej rozviedky/kon­trarozviedky a špecialisti armády, ktoré mali možnosti aj na „čítanie cudzej pošty“ technickými prostriedkami. Ale to nebolo pre verejnosť.
Ak si spomeniete klasický seriál 30 prípadov mjr.Zemana, tak pplk.Žitný a mjr.Hradec boli práve pracovníci politickej kontrarozviedky.

Prirodzene tieto „technické služby s utajeným režimom“ jestvujú aj dnes.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

pro jááru Asi jste špatně pochopil otázku. V 90 letech, když ještě nebyly mobily, tak aby je policie nemohla odposlouchávat, tak si posílali zprávy faxem. Prý to neuměla.

jáára

Fax je jen obraz přeložený na zvuk. Máš rád zvuk faxu?